• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stevebradata - специалист
ми да и това е важно колко харчи хехе и дали ако го тъпчеш с въглища които са различни от Дон баски дали няма да падне КПД то драстично и това я важно ако котлето е претенциозно от към материал също е от значение :)
filmatoplo - майстор
Спирам коментар за в бъдеще с човек който за материали каже че са скъпи, но уж даржи за качество и рентабилност на системата .
naskov - майстор
filmatoplo написа:
Спирам коментар за в бъдеще с човек който за материали каже че са скъпи, но уж даржи за качество и рентабилност на системата .
Aми всеки иска ем хубаво, ем евтино :)
null - специалист
Time2Burn написа:
... Аз мисля че човека грее неизолирана къща на 2 етажа по 90 кв на етаж. Да видим като се появи колко ще каже...
Почти уцели.
Разхода ми е около един тон на месец. Обикновено в къщи е доста топло. Сутрин когато ми изглежда хладно беше към 18градуса. В котела 40-45. Помпата е спряла преди час-два. Обаче чугунените радиатори са си топлички. Алуминките хладни.
Къщата въобще не е изолирана. Даже имам два прозореца, които тази зима не съм и правил опити да уплътнявам и си се усещаше понякога как подухва. Тази за следващата зима ще се сменят.
stevebradata - специалист
null нещо изпуснах края хехе ти с какво котле си и какви въглища гориш ако не е тайна и колко радиатора имаш ???
null - специалист
stevebradata написа:
null нещо изпуснах края хехе ти с какво котле си и какви въглища гориш ако не е тайна и колко радиатора имаш ???
Котлето е Viadrus U22 45KW
Два етажа по 40 ребра чугун на 50см руски и един бойлер 100л. Догодина ще трабва да се включи още един бойлер, а по-нататък и тавана пак с негов си бойлер.
Въглищата са черни. От Топливо. Продават ги за донбаски, ама кой ги знае. Имат си доста пепел.
null - специалист
Последно като купувах беше около 300лв с транспорта. От Топливо в София, Захарна фабрика.
Дърва не ползвам. Общо не повече от половин кубик на сезон и то ми е от обрезки от дърводелската работилница.
Номера е, че си нацепвам трески в една тенджерка с нафта. За едно палене ми отиват по 4-5 трески. А за още по-лесно го разпалвам с газова горелка. Чистене, зареждане и палене, докато си тръгна нагоре - не повече от 15 мин. Е, понякога когато трябва да изхвърлям кофите и да си цепя клечки отива малко повече, но по принцип н е го броя.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма какво да те притеснява редукцията - изводите са 2" заради унификацията, а не защото има нужда. 1" е напълно достатъчно.
stevebradata - специалист
да виадрус е титуляр в ниския клас хехе май ще се ориентирам към виадрус 26 да мина да погледна тия дни цените как са :) пък ще видя дали ще имам успех хехе зимата да е леко по топла хехе :-D
null - специалист
Мърсотия си има. Не си мисли, че ще ти е чисто. Моя котел е в мазето. Ама като чистя и зареждам имам вентилатор дето изсмуква праха и пак го има в големи количества. А да не говорим когато не си успял да го запалиш добре и се налага да му дослагваш и вземеш та го задушиш - па като вземе да каже едно пуф и те наплюе със сажди :)
Аз си имам долу в мазето и мивка. Та от там си знам и разхода - един калъп сапун - един тон въглища.
Никога - ама никога не съм го слагал на 60 градуса. На толкова пускам помпата. При както казах две паления на по 12 часа имам поне 12 часа температура на водата (поне според термометъра на котела) 90
Не твърдя, че това е икономичен режим - от котлето е можело и повече да изкарат, ама пък е евтино и изглежда здраво.
При мен чугунените радиатори на 60 градуса не могат да стоплят. Трябва им повече.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Модел котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: