• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stevebradata - специалист
filmatoplo Да видях то същото го има и на сайта на ерато :) беше ми интересно за разликата между чугунено и стоманено котле :) дали някое няма предимство :) иначе тези дни ще скокна до един магазин за такива неща да видя момчетата какво ще препоръчат дали няма да изкочи нещо ново :) а и още нещо дочух преди че имало някакво котле което се зареждало с костилки и си работило прекрасно :) и не излизало скъпо и му замешваш едно чувалче и то си взима прави си неговите си неща :?
filmatoplo - майстор
Човече ти наистина не си запознат ,тези костилки ги забрави ,за пелети въобще не споменаваш -много е скъпо обурудването и самите пелети пък и няма качествени такива.И запомни от търговец на отоплителни системи не чакай съвет -лъжат да ти продадът някой боклук .
stevebradata - специалист
хехе да то търговците са лисици хехе да че не съм запознат това ми е ясно хехе :) , но за това има този форум :) че да попитам и някои да сподели и да предложи :) нещо :-D АЗ съм ви благодарен за отзивите
filmatoplo - майстор
нА АТМОСА винаги можеш да му монтираш горелка за различните видове горива-нафта,газ,пелети .също си гори дърва и въглища.
stevebradata - специалист
да аз също тука като чета те изглеждат надеждни и добри показатели но и цената е сладка около 4000 направо :shock:
naskov - майстор
stevebradata написа:
да аз също тука като чета те изглеждат надеждни и добри показатели но и цената е сладка около 4000 направо :shock:
Преди месец беше и по-висока, ако това те успокоява :-D
naskov - майстор
Time2Burn написа:
Чухме за атмоса, цената му е между 4500 и 7000 лева в зависимост от мощността. Нека обсъдим по - евтините и надеждни котли като Виадрус и Де Диетрих...
Към колегата с Виадруса: - Колко харчиш на сезон и какво гориво ползваш?


Това колко харчи един котел зависи от топлинните загуби, така, че няма еднозначен отговор. При изолирано жилище ще е едно, при същото неизолирано 30-40% повече
LazarGanev - "Велик майстор"
naskov написа:
Това колко харчи един котел зависи от топлинните загуби, така, че няма еднозначен отговор. При изолирано жилище ще е едно, при същото неизолирано 30-40% повече
Точно! А пък на едно и също жилище, различните котли ще харчат еднакво (почти).
naskov - майстор
LazarGanev написа:
naskov написа:
Това колко харчи един котел зависи от топлинните загуби, така, че няма еднозначен отговор. При изолирано жилище ще е едно, при същото неизолирано 30-40% повече
Точно! А пък на едно и също жилище, различните котли ще харчат еднакво (почти).
При чугунените на тв. гориво-ДА. За газовите нямам опит
LazarGanev - "Велик майстор"
Говорим за твърдо гориво - без значение от марка, чугун или стомана - КПД-то е приблизително еднакво, така че и харченето. Но мисля, че на Time2Burn нещата са му ясни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Модел котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: