• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
Time2Burn написа:
Кюнци ще правя правоъгълни от 2 мм ламарина със заварки - около 2 метра с една две чупки (надявам се да не е проблем) .
Тези 2 метра кюнци вертикални ли ще са или хоризонтални? Ако са хоризонтални ще имаш сериозни проблеми с пушенето на котела при 4м височина на комина. Препоръчвам ти да свържеш котела с комина директно с кюнец 50-60см излизащ под лек наклон нагоре
stevebradata - специалист
null написа:
Мърсотия си има. Не си мисли, че ще ти е чисто. Моя котел е в мазето. Ама като чистя и зареждам имам вентилатор дето изсмуква праха и пак го има в големи количества.


Е да аз до сега съм бил също на котле домашно производство само че вече трябва да се сменя стана на 20 години и почна да тече пък и то е много старо затварям го ръчно : Също седи в мазето и прахта ми е ясна има си я каквото и да правиш но тъй като тук не е газефицирано това ми е за момента най-удачен и сравнително не много скъп вариант хехе пак ще го паля но поне да грее :) то ако си поддържа температурата няма проблеми ще грее , защото до сегашното котле държи около 2 часа температура и почва да отслабва тази година за първи път му включих и втория етаж и то клекна иначе за единия етаж ставаше но сега добре че зимата беше мека и благосклонна към нас :-D но тази трябва да съм подготвен да не чакам милост хехе и а това сменям и стискам палци да дойдат по топли времена вътре :) в къщата :-D




А и още нещо да попитам ще сменям и стария 2 литров бойлер които е свързан към парното искам да сложа 150 някъде със серпентина и на ток да е (енергоспестяващ) да попитам някои дали има наблюдения за бойлерите на Дипломат или на Светльо Шишков интересува ме като качество към кое да се насоча :?
null - специалист
И аз по същата причина си смених котлето - беше стоманено и беше поизгоряло и позаварявано няколко пъти ...
Разликата със старото е огромна.
А за бойлера - от един сезон съм с на Светлю Шишков 100л - доволен съм - то не знам за толкова малко време какво толкова може да му стане.
Цяла зима ток не е виждал - само от парното
filmatoplo - майстор
И виадрус става ама му сложете( четирипътен вентил) да му осигурява нужната възвратна вода в котела да не пада под 65 градуса .Така няма да прави конденз и катран който пък пречи за пълно кпд и разхода пада -по малко дим ,сажди в котелното и налепи в комина . После ще почерпите :) .
stevebradata - специалист
filmatoplo написа:
И виадрус става ама му сложете( четирипътен вентил) да му осигурява нужната възвратна вода в котела да не пада под 65 градуса
Не знам какво е това четирипътен вентил то водата нали си циркулира с помпа и водата си е все една :? ако може да ми дадеш по-точно описание на този вид включване ако не ти представлява проблем естествено :)
stevebradata - специалист
null написа:
А за бойлера - от един сезон съм с на Светлю Шишков 100л
А да те питам с този бойлер колко етажа го ползвате тоест при мен ще е 2 семейства някъде ще го ползваме и мислех да е 150 или 200 литров , и да те питам лятно време не си ли имал наблюдения колко разход ти дав на електроенергия :?
null - специалист
Не е за цялата къща тоя бойлер. Само за нашия етаж си е. Няма къде да се сложи така, че да е наблизо и удобно и за двата етажа. За рециркулация не съм мислил. Освен това как ще си делим тока например през незимния период?
Водата стига да се изкъпят децата и за чиниите. Абе бъобще стига. На ток съм го ползвал по-малко от месец и не мога да кажа друго освен, че достатъчно бързо загрява. Регулатора му обаче беше сложен на много ниска температура - според термометъра 50-55 градуса. Май ще трябва да го вдигна малко. Иначе като е на парното си държи 60-65. Сложил съм трипътен вентил на входа на серпентината. При сложени 50градуса на термоглавата термометъра на бойлера достига до горните стойности.
Обаче - инсталацията ми е от медни тръби. Та въпроса ми е - сега лятото дали няма да изстива бойлера през тях? Водата не циркулира, но това си стои като изнесен радиатор :)
stevebradata - специалист
а за този трипътен вентил можеш ли да ми кажеш нещо повече за него защо се слага и каква му е функцията тука намерих някаква снимка на нещо такова и ако може да дадеш повечко информация за него и как е свързан :)

Прикачен файл

gb_20080819_153846.jpg
gb_20080819_153846.jpg (41.21 KиБ) Видяна 5538 пъти
filmatoplo - майстор
На входа на серпентината се слага само двупътен вентил с термоглава и изнесен сензор за измерване температурата в бойлера , при достигане на зададената температура в бойлера термоглавата затваря притока на вода през серпентината .След спадане на температурата в бойлера под зададената на термоглавата отново се отваря вентила и циркулацията през серпентината започва .Къде го видя в случая трипътния вентил. Този на снимката е обикновен трипътен вентил с механично действие -ползва се като смесителен вентил или като разпределителен вентил .Черната капачка се маха и на нейно място се слага термоглава с изнесен сензор ,електрозадвижка или магнитклапан управляван от терморегулатор . Най добре прочетете написаното около снимката . :)Вижте в нета за четирипътен вентил honeywell -v 5244 a .или модел Danfos HRE 4.
Последна промяна от filmatoplo на чет апр 16, 2009 3:52 pm, променено общо 3 пъти.
naskov - майстор
null написа:
Та въпроса ми е - сега лятото дали няма да изстива бойлера през тях? Водата не циркулира, но това си стои като изнесен радиатор :)
Aко бойлера се намира над нивото на радиаторите няма да имаш изстиване породено от т.н. самотек. При обратният случай ще имаш. След като помпата спре и радиаторите изтинат започва тяхното загряване от бойлера по гравитачен път, тъй-като водата в серпетината или мантела е останала с по-висока температура от тази на радиаторите и съответно с по-малка плътност.Спасението в случая е обратен клапан на входа на серпентината (и то соларен) или магнет вентил свързан с терморелето на помпата. Аз у нас съм със второто
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Модел котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: