Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Дайте мнение за този вид конвектори...благодаря предварително
vanko68 - специалист
Френски,скъпи и неикономични както всичко на ток.
За спалня вършат работа да подържат температура 18-20 градуса. :)
Зимата го изкарахме с такъв 2000 вата на спалня 20 квадрата с постоянни 20 градуса и две проветрявания всеки ден по 15-20 минути с две широко отворени крила. Включва се най-вече като се отваря вратата на стаята към студения коридор и то за малко. Напълно безшумен. Близо 100 лева на месец лапаше при тия условия в най-големия студ, но пък комфорта не може да се сравнява с друг източник на отопление. Бих го заменил само с дърва засега.
vanko68 - специалист
100 лв на 20 м2 са си солена цена.За 100 лв с маркови и безшумни климатици ще стопля 100 м2.
Вероятно си прав, но първоначалната инвестиция няма нищо общо, пък и топлината от климатик и тази от конвектор за мен лично не може да се сравнява. Може би за това въпросът е за конвектори. При такова проветряване, за каквото съм писал не можеш да стоплиш със 100 лева 100 квадрата в най-големия кочан, най-малкото защото пада коп-а на климатика :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В тази връзка. @ широко отворени крила, на 20 квадрата, сменят въздуха до 2 мин. Всяка друга по-голям апродължителност на проветрение е с цел изстиване на нагрети повърхности.
vanko68 - специалист
Radush82 - Затоплянето САМО на въздуха в една голяма стая от 10 до 20° отнема точно 150-200 Втч,което всеки климатик с КОП при -15 около 2,00 ще отдаде за 5 мин.Така,че разликата от падането на КОП-а според теб ще е някакви жълти стотинки.
А по въпроса за инвестицията-разлика от 1 000 лв се избива за 2-3-4 г,оттам нататък съм на далавера.А от летния комфорт в жегите няма нищо по-хубаво.Ако караш съвременна кола,няма как да не се съгласиш.
Vanko68, разликата не е само 1000 лева, освен това на конвектора можеш десетки години само да му бършеш праха и това е цялата техническа поддръжка, а за климатика изобщо не е така. Ако теглиш чертата след 20 години не знам дали ще си спечелил особено след като си сменил 3-4 климатика. Въпросът за климатиците с/у всичко останало е леко безкраен и не ми се спори. А за климатика на колата съм много по-против от домашния или тоя в офиса. Не е нормално за организма да попада от 20 градуса на 30-35. Аз лятото съм на две гуми в 95% от излизанията си, което всъщност е много по-съвременно от ползването на съвременен автомобил в условията на съвременния голям град :)

Тема "Конвектори AIRELEC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: