• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ralev - специалист
за Дайкин или хубаво или нищо, какво да се коментира супер е но мерак се гаси с пари и ....
denuchi - специалист
аз да си призная неможах съвсем точно да разбера колко и какви са консуматорите. ако съм в грешка да ме поправите. 3 бр. радиатори + вътрешното тяло от климатика. само това ли захранва ТП на този етап.
vanko68,

къде в Троян е тази къща? И как можем да се свържем с теб, че тук системата казва "не" като искаме да ти пишем :)
kuuuuuul - майстор
Добре дошъл във форума и понеже си нов прочети тука :!:
http://forum.setcombg.com/index.php/topic,51603.0.html
Последна промяна от kuuuuuul на чет ное 10, 2011 8:07 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Китайци спите :-D , това си е ниша , произведете такива готови модули -у нас ще се продават като топъл хляб :wink: .
2v6 - майстор
filmatoplo написа:
Китайци спите :-D , това си е ниша , произведете такива готови модули -у нас ще се продават като топъл хляб :wink: .
Ти спиш, щом не знаеш какво се продава от години ... :)
HANTER - помощник
Размразяването на тези самоделни термопомпи много лесно може да реши с един 4пътен вентил и едно вътрешно тяло от климатик! :?
2v6 - майстор
HANTER написа:
Размразяването на тези самоделни термопомпи много лесно може да реши с един 4пътен вентил и едно вътрешно тяло от климатик! :?
Някаква нова схема ли предлагаш :?
Всяка термопомпа въздух-вода може да си размразява лесно без доработки.
kuuuuuul написа:
Добре дошъл във форума и понеже си нов прочети тука :!:
http://forum.setcombg.com/index.php/topic,51603.0.html
Полезно, благодаря!
HANTER - помощник
идеята ми е да се сложи по един четирипътен на двете тръби които отиват в топлообменника.В нормално положение фреона си циркулира в топлообменника,а когато климатика обарне да размрази вкл. бобините на 4пътните едновременно и фреона минава през вътрешното тяло на климатика.така топлообменника остава винаги топъл
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "термопомпа въздух-вода от стар климатик + ел.котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: