• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
barekov1 - специалист
Някой ползувал ли е царевица за отопление? Цената и е доста ниска, няма смисъл да я продавам а и има по голяма калоричност от дървата! Какъв тип котле може да се използва?
Master_Kenobi - V.I.P.
Ха! Интересна идея при ниска цена на царевицата. :) Колко е на тон в момента? Не изкупна, а продажна цена за клиенти имам предвид.
Най-вероятно ти трябва котел на твърдо гориво с горелка за пелети. Бях чувал, че вместо пелети се ползват костилки от череши, но за царевица... чувам за пръв път.
И си трай, че антиглобалистите и еколози ще те изкльопат с парцалите! :lol:
8180 - майстор
Master_Kenobi написа:
И си трай, че антиглобалистите и еколози ще те изкльопат с парцалите! :lol:
Що пък да го "кльопат" - аз си мисля, че в този случай всичко е "затворено" в годишен цикъл. Имам гола нива, садя, расте, поема от атмосферата каквото..., горя, топля се и излъчвам НЕ ПОВЕЧЕ. Догодина пак. Хеле пък за пустеещите БГ земи.
Вярно, няма кой да налива на Лукойл, ШЕЛ и Световните борси.
Апропо, с нефта и въглищата е същото, но периодичността е бая по-дълга, ако я има.
Дори някоя генно модифицирана за целта царевица бих предпочел. :?
Deo-x - специалист
Тоест кочани за горене ли става дума :? ?Мисля,че ще изгорят много бързо камо ли постоянно да се зарежда пещта/котела,ако за подпалки става за целта.
barekov1 - специалист
Става въпрос за зърно колега. Сметка няма ако я купуваш, но ако си земеделски производител :-D и с тези субсидии доста тънка-на можем да минем зимата.
Master_Kenobi - V.I.P.
8180, добре де, прав си, не точно тия еко- и анти-, ама некви такива ще го кльопат... :-D
Нали изреваха преди години, че хората в Третия свят мрат от глад, а лошите капиталисти правят от храните горива, което вдига борсовите цени зърното... Ф. Кастро им беше флагмана тогава. :)

Споко, Бареков, нема да се докопат тия до тебе! :-D Ще те крием! :-D
Щом ти е за без пари, купи си нещо за пелети и зимата докладвай как е положението. :-D
ALEXONE™ - специалист
Дано не ме нахокат г-да Модераторите за Офф топика.
Ако Бенца пригодиш на кочани, ихаааааааа :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе то наистина си е грехота, ама и цената, която им плащат не е ли грехота? Махалото за да си намери равновесното положение доста колебание пада. И зърното ще си намери цената като почне да се гори. Жалко, ама факт!
Master_Kenobi - V.I.P.
За колко я купуват царевицата сега, все пак? Изкупна цена.
barekov1 - специалист
Алекс, за твоята машина ще измислим нещо на ракия :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "царевица за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: