• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Що написах за гаврата,сега не знам за концлагерите.
vladtod - специалист
А за съхранението на царевицата някой помислили.Ще направите цяла колония от гризачи.Може би и тях ще ги ловите и горите :lol: Слънчогледа е по калоричен :-D
barekov1 - специалист
От него ще правим биодизел за колите :-D
wiwawi - напреднал
Zdrawejte, нека и аз да се намеся по темата да уточня ,че царевицата има приблизително същата калоричност като дървестните пелети или около (18 MJ/kg)
rulom - модератор
С две думи да кажа, че всякакво царевично котле, печка и т.н. е създадено от побратимените американци само и единствено с цел да бъде пласирана ГМО модифицираната царевица произвеждана, пласирана и субсидирана от една наистина затъваща икономика, икономика, която ние в тази малка държавица се опитваме да изправим на крака (не че ме боли минзухара за американската царевица) , ма 20 държавици като наща с убеждение, че кукуруза много грее и че се изпраи икономиката на САЩ поне на колене :-D
Иначе що да не зимаме кукуруза на американците, и без тва никой не го зима за храна, барем ние да го ползваме за отопление.......с убеждението, че ще ни е по-евтино :wink:
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Малко гаден въпрос -някой знае ли дали в крематориума на Освенцим е имало топлообменик който е захранвал с топла вода щаба на ЕС ЕС .Щото така и така гори денонощно -няма да става зян топлото -питал да видя до колко е била голяма гаврата ,както сега с царевицата.
:?:
wiwawi - напреднал
Ето тук http://www.tzb-info.cz/t.py?t=16&i=269&h=38%20target= може да се погледне за примерен разход на царевица и нейната калоричност.
maxuel82 - специалист
[quote="Master_Kenobi"]
По същата логика е гавра и биодизелът quote] :lol: :lol: :lol: това не го бях прочел :lol: :lol: :lol: Не е гавра даже хич !!! Сега си зареждам олио от каъфланд на 1.75 и си карам с него че нафтата е с тенденция да се покачва още ! :idea:
profesor - напреднал
Аз съм горил царевица.Не беше обезаразена и пълна с гъгрица.Защото беше пълна с гъгрица за това я изгорих. Смесена с дървата и въглищата в котела .Никакви странни миризми нищо интересно .Но само церевица без горелка няма да гори .Много е плътна и не пропуска въздух .А дали става на пукнки не знам не съм я гледал, като гори но на другия ден си хвърлям само пепел.За предпочитане е да се вари на ракия става страхотна ракия от нея а остатака да го връша в полето за тор.
Владислав Керанов - напреднал
Еврика! :-D
Аз пък имам боб с гъгрици-100-на килограма (боба, не гъгриците :-D ). Дали да не го оползотворя в "Прити"-то? :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "царевица за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: