• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
agro - специалист
n_a написа:
agro написа:
Царевицата в момента - 100 лв на тон .............?
Къде?
Трябваше да добавя "на едро". Справка - Софийска стокова борса, цена продава - 230 -240 лв/т.
Цена пелети на едро /качествени/ - ???
LazarGanev - "Велик майстор"
agro написа:
Царевицата в момента - 100 лв на тон по-евтина от хубавите пелети. Наблизо е, чистичко, без прах, ако е добре превята. Кеф ти в чували, кеф ти в самосвали. Никой не сподели практическите резултати при изгарянето и в горелка за пелети. Дали не изпускаме момента?
И прекрасно да гори никога няма да го направя - смятам го за грехота! Пелети от слънчогледова люспа (отпадък) са 180лв/тон. Ама това са си лични мои убеждения :)
koveslav - майстор
LazarGanev написа:
agro написа:
Царевицата в момента - 100 лв на тон по-евтина от хубавите пелети. Наблизо е, чистичко, без прах, ако е добре превята. Кеф ти в чували, кеф ти в самосвали. Никой не сподели практическите резултати при изгарянето и в горелка за пелети. Дали не изпускаме момента?
И прекрасно да гори никога няма да го направя - смятам го за грехота! Пелети от слънчогледова люспа (отпадък) са 180лв/тон. Ама това са си лични мои убеждения :)
Не е грехота,колега! По нашите географски ширини царевицата е храна само за животни.Животновъдството в България обаче е затрито много старателно!Единствения начин да се подобри търсенето и да се стабилизира цената и, може би е точно този-ползването и за гориво.Не е по-голям грях от биодизела,например.Просто е поредното биогориво,а и със сигурност тази практика ще създава нови работни места в земеделието!!! Мисля,че ако се гори добре изсушено,единствения лош страничен ефект,който ще създаде зърното са мишките и плъховете.А този проблем не е за подценяване и въобще не е лесен за решаване.
LazarGanev - "Велик майстор"
Правителството да раздаде по една евтина горелка на селяните и проблемът с безработицата на село е решен.
- Вуте, защо ти е това магаре, защо си го купил?
- За да ходя за плява.
- А защо ти е плявата?
- За магарето.
:-D
n.ganev - майстор
Изстървал съм темата, но съм от поколението което до 1989г. съм ходил на бригади и за мен лично е ГРЕХОТА да се изхвърля хляб. Ще прочета темата и за сега замълчавам. Възпитам съм, че ХРАНА НЕ СЕ ИЗХВЪРЛЯ. От много време се сдържах, но някой прекалявя, за което се извинявам. Пиша всичко това, защото явно има хора , които не знаят цената на парите, а оценяват само собственият си труд, а аз лично знам кава е цената.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
agro написа:
n_a написа:
agro написа:
Царевицата в момента - 100 лв на тон .............?
Къде?
Трябваше да добавя "на едро". Справка - Софийска стокова борса, цена продава - 230 -240 лв/т.
Цена пелети на едро /качествени/ - ???
Не на едро, ми на ангро. Ааайде, жив и здраф
agro - специалист
LazarGanev написа:

- Вуте, защо ти е това магаре, защо си го купил?
- За да ходя за плява.
- А защо ти е плявата?
- За магарето.
:-D
Жив и здрав да си, тъй не се бях смял отдавна, със сълзи чак. А колкото до царевицата - вече е промишлено производството и, никой не копае с мотиката. Като секат гората и я мелят за пелети да не е по-добре! Царевицата поне израства всяка година, а гората - няма да сме живи да израсте, а може и никога да не порастне.
nikolovvd - майстор
От царевица не правеха ли уиски, т.нар. бър-бън?
agro - специалист
И бира!
На какво да ти мирише спирта и колко да е концентриран зависи не само от изходната суровина, а и от технологията. А пък ако добавяш захар, става и от табуретки. Това последното в кръга на шегата, а иначе от всяко зърно за храна може да се прави и алкохол. Не с толкова лесна технология, като от плодовете, но също толкова успешно.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "царевица за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: