• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pac_ - специалист
Айде драсани една схема де.Като не каза къде са липите? :?:
LittLeRoCk - напреднал
pac_ написа:
Айде драсани една схема де.Като не каза къде са липите? :?:
Ето и схема http://prikachi.com/files/1119561M.jpg
Стара Загора
Dansaver - специалист
У наше село ще ти струва 500лв
Bobivan - специалист
"Къща на два етажа алуминиеви радиатори бойлер 80л. 6 радиатора камина с водна риза за вграждане разположението е две стай долу две горе плюс баня горе в едната стая е камината в другите три радиатори два радиатора в коридорите по един в коридор бойлер и радиатор в банята"

Дано учителя ви по граматика не прочете тази боза... :lol: :lol: :lol:
На темата-за ново строителство ли иде реч или за старо?Т.е има ли замазка по пода?
Ако е ново -бяла тръба-колекторна кутия,около 600 лв.Ако е старо-медна тръба,-800.Цените са ориентировъчни,за региона-Пловдивско...
LittLeRoCk - напреднал
Bobivan написа:
"Къща на два етажа алуминиеви радиатори бойлер 80л. 6 радиатора камина с водна риза за вграждане разположението е две стай долу две горе плюс баня горе в едната стая е камината в другите три радиатори два радиатора в коридорите по един в коридор бойлер и радиатор в банята"

Дано учителя ви по граматика не прочете тази боза... :lol: :lol: :lol:
На темата-за ново строителство ли иде реч или за старо?Т.е има ли замазка по пода?
Ако е ново -бяла тръба-колекторна кутия,около 600 лв.Ако е старо-медна тръба,-800.Цените са ориентировъчни,за региона-Пловдивско...
Като ми потрябва мнението ти за граматическите ми способности ще те попитам сега въпроса ми е друг.Точно умници като теб винаги са ме дразнили и то много.И да кажа от сега аз съм неграмотен имам килийно образование без повече коментари за граматиката.
Transporterr - специалист
какви са тия цени бе аз до тука съм купил 30м тръба,2 радиатора помпа топлообменник за проточен бойлер няколко прехода и крана а сметката е над 600лв само материали .
Имам още фитинги кранчета за радиатори + радиатори + проппилен гликол сигурно ще удари 1000 само материалите.за две стаи и една баня.Без да притурям печката с водна риза и кюнците.. :?

torbalan написа:
лично аз предпочитам варианта с медните тръби... нямам ясно обяснение защо, но при изчисленията - почти нямаше разлика в цената... въпреки всичко си ме влече метала ;)

изтрепа рибата с това "почти" ,почти почти колко да е почти, х2 или почти х3 :?:
Bobivan - специалист
За илитератноста се сърди на себе си...а за цените съм ти отговорил...ако можеш да четеш ,разбира се... :lol: :lol: :lol:
LittLeRoCk - напреднал
Bobivan написа:
За илитератноста се сърди на себе си...а за цените съм ти отговорил...ако можеш да четеш ,разбира се... :lol: :lol: :lol:
При бързото писане човек няма право на грешки а ти сигурно си безгрешен.Ама какво ли съм седнал д ати се обяснявам.
LazarGanev - "Велик майстор"
satansho написа:
какви са тия цени бе аз до тука съм купил 30м тръба,2 радиатора помпа топлообменник за проточен бойлер няколко прехода и крана а сметката е над 600лв само материали .
Имам още фитинги кранчета за радиатори + радиатори + проппилен гликол сигурно ще удари 1000 само материалите.за две стаи и една баня.Без да притурям печката с водна риза и кюнците.. :?
Ти какво си помисли, че това са цени с материалите ли :lol:
pac_ - специалист
Лазаре, точно заради такива"мйстори" дето "у тяхното село е 500лв" не върви работата в занаята! :lol: А сега сериозно!Материалите,камината и труда няма да са 500лв а някъде сума с 4 цифри.Зависи кой ще го прави.Гледах инсталация с медни тръби правена от един колега който познавам-имам снимки,но е срамно да се показват!Все едно абориген с завързани очи и само лява ръка е "работил"!Тука при нас идват разни "майстори-гастрольори",сриват цените,за качество не говоря,правят набързо "нещо" подобие на ОИ ,вземат парите и бегом!!!После телефона,който Са оставили за връзка просто си "мълчи"-няма никой.Всеки иска нещо невъзможно-"Евтино,качествено в рамките на подарък"!Или намираш правилния човек,който върши работата съвестно и Си заслужава парите,или викаш онзи"евтиния майстор" и стискаш очи,или Се мъчиш да правиш Сам ,но в повечето случаи резултата не е много положителен!Налага се после да търсиш някой да доправя и довършва.Сега се навъдиха много "разбирачи" които искат работа без пари-било криза!Ами то кризата само за тях ли е или и за Нас?!Ходиш,гледаш,мериш,смяташ,после правиш оферта и ...познай? "Ами...,хубаво....ще видим.....ще помислим....ами ...добре....,ще Се чуем допълнително..."И типично по български коментара е:"Толкова пари да давам на този(тези)!Аз Сам ще Си го направя!Те за какъв Ме вземат?Лесна работа,2тръби,после още няколко и готово.Поне ще спестя пари!"Абе то е така,ако знаеш какво правиш,ама в повечето случаи не е точно това което мислиш-много било лесно!Лесно ама на масата и на приказки.То се виждат такива "разбирачи-майстори"-даваха за една такава самоделка с една камина поТВ-то,доста сериозен гръм с фатален край!!!Даже не можал да Се порадва на "майсторлъка си"!Така ,че за това се плаща на този който може и разбира да го направи и да работи.Писах в една тема за едни познати с възможности,които не им Се давали пари и изчакали да се направи на съседа ОИ и после я "прекопирали" и сега Са доволни,че не дали пари на "някой"Това е то "живот и работа в" БГ :prost:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Цени за монтаж на локално парно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: