• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Dansaver, не мога да ти отговоря на въпроса, който ми задаваш за котлите на терасите в Левски - явно някой така е решил и поема някакъв риск заради всички - не знам. Аз имам случай на неприет монтаж на котел от надзора на Овергаз - написаха предписания за остъкляване на терасата, като условие за пускане на газ. Аз клиента бях го предупредил и той имаше намерение да остъклява, но не беше го сторил още. Котелът беше Мора. Ако котелът беше Вайлант, монтажът нямаше да го приемат и от сервиза и нямаше да го пуснат, дори и от Овергаз да пуснат газ, защото замръзването на котела не влиза в гаранцията. Затова обичам да предупреждавам, пък всеки да си носи риска.
Dansaver - специалист
Абе те терасите са остъклени, но това не ги спасява, щото повечето остъкления са ....... и пак замръзват тръбите на водния кръг нощно време /приемаме, че минусовата защитата на котела сработва и върти отоплителния кръг дори да не е пуснато парното/ и започва една подмяна на стъкла, силиконирвания, завиване на тръби и прочие...

Ще взема да отворя нова тема, че е интересно.
pac_ - специалист
Dansaver написа: "Ти хотел ли ще отопляваш? Сега ще ме караш да си слагам и противопожарна с-ма от тръби по тавана като запуши да пускат водата :snakeman: Ако нямаше да пестим пари всички щяхме да си забием по една термо помпа и да къпем........"


Отговор:
Няма да топля хотел!Газовата централа(газ-сигнализатора) е едно малко електронно устройство -110x90x45mm http://www.emmeti.com/sections/products ... iglia=2356 Разгледай и кажи къде има тръби ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Цени за монтаж на локално парно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: