• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zimel - специалист
Здравейте колеги,въпросите ми към вас са:
С какво мога да 'споя' талаша (дървените стружки) при пресовката така ,че след пресоването да си останат като блокче?
Имам един шпиндел на който ударът му е 35 тона,та си помислих ,че ако му сложа шнек и си намирам достатъчно отпадъчен материал, мога да си правя пресован горивен материал.А? Дали е практически възможно в домашни условия?
За подходящата влажност е ясно,че колкото по-сухи,толкова по-добре.
Ако използвам някакъв евтин лак?Та нали точно лака запушва комините?
Някой от вас знае ли технологията за производство на екобрикети?
За собствени нужди,нямам желание да ги продавам.
Последна промяна от zimel на чет ное 05, 2009 8:06 pm, променено общо 1 път.
tokuro40 - специалист
http://tractor.bg/video_details.php?id=49Работата на машината е съвсем опростена: От едната страна чрез захващащи ръкави сламата или сеното навлизат в машината, където биомасата бива компресирана под налягамне и излиза от другата страна във формата на малки, красиви и евтини еко-брикети - отлични за отопление.

Технически параметри:
материал: слама от зърнени култури, сено или смесица
- дължина на парченцата биомаса: 2-5 см.
- влажност: 15 до 30%
- температура: 5-30 градуса
Производствен капацитет:
размер на брикетите: 70мм. по диаметъра, дължина по желание на оператора на машината
80-100 кг./час.
агрегатиране: 3х400V, 50Hz, 16 ампера
консумация на електричество: 6.6 киловат часа за 1 работен час.
Маса: 380 кг. но е скъпа за сам човек
zimel - специалист
Благодаря ти за отговора,но неразбрах трябва ли да се добавя слепващо вещество или не?
tokuro40 - специалист
не се слага нищо ,слепването се получава от силниия натиск
ango - напреднал
Но отвора който се вижда в средата е от нагревател който изпича материала.Има вариант и с изпичане и от вън.
filmatoplo - майстор
Колко струва машината .
zmeios - специалист
Доколкото съм запознат с методите за производство на дървени плоскости (именно производство, а не рязане), лепило не участва във вътрешните слоеве, но има нагряване И високо налягане едновременно. Дървото си пуска смола и вода, от тях се образува агрегата.
filmatoplo - майстор
Аз имам един комшия - той си прави сам брикети пълни една наелонова торба с талаш от дървесина и го мята в котела :lol: :-D .
bili&steki - специалист
:lol: ако пресметнеш на каква себестйоност ще ти излезнат брикетите мисля ,че веднага ще се откажеш от идеята.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Домашно производство на екобрикети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: