• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nfsto - напреднал
Здравейте сезона почти свърши :)
Програмката е чудна обаче има 1 дразнещ бъг забива при минимизиране и си стой все на едни и същи градуси които не са реални (това се случва в tray бара дето показва с малки цифри градусите в момента),а при отваряне изписва:
Изображение след това се затваря.
Като цяло се случва по веднъж на ден или два ,но се пак е дразнещо и подвежда ако вярваме сляпо на очите си :)
Та мисълта ми е някой разбра ли как се рашава този проблем или всички си го търпим?
princebg - напреднал
Здравейте,имам старата версия на PicoIp -TinyIP,искам да свържа два температурни датчика и два за влажност.Температурата която ще се наблюдава е от +36 до+39 градуса,имам ли възможност за тази гимнастика с този контролер и софтуера предоставен от Jacket и ако да, къде трябва да ги свържа и кои сензори са удачни за мен(колкото по-прецизни толкова по-добре)?Благодаря предварително
http://lan.neomontana-bg.com/tinyip.php
petrol c20xe - напреднал
Здравейте някой знае ли защо пикото през мозилата ми изисква удостоверяване Потребителско име и парола аз не знам какво да въведа преди години когато за последно го ползвах не ми искаше нищо
princebg - напреднал
petrol c20xe написа:
Здравейте някой знае ли защо пикото през мозилата ми изисква удостоверяване Потребителско име и парола аз не знам какво да въведа преди години когато за последно го ползвах не ми искаше нищо
user-admin
pass-admin
Така е фабрично,ако не сте го променили...
nfsto - напреднал
Иначе има вариант за ресет по подразбиране с 2 пина на късно се прави, но трябва да прочетеш точно как става
nfsto - напреднал
Ако някой има мерак да разработва програмата и няма под ръка PicoIP съм склонен да предоставя IP address си с който може да се правят тестове на програмата без да се налага да притежавате устройството. Ако има желаещи ми пишете на ЛС.
Привет на всички, някой може ли да сподели как да пусна TDS300 новия темп датчик от неомонтана показва много ама, много високи стойности. Дали трябва да се сложи някакъв делител към формулата? И дали ще имам проблеми с Сензор за влажност HDS300 ?
Здравейте. Закупих си въпросното PicoIP и е с версия на фърмуера след 4.097. Това значи че WinTIC не работи с тези версии. Pico-то е свързано към рутера ми и доколкото прочетох трябва да му сменя IP-то. По какъв начин да влезна в настройките на Пико-то? Пробвах през Мозила, но не се свързва с него. Пробвам през лаптоп и през настолен комп-нищо. Моля споделете вие как го настройвате. Ще съм ви благодарен. :prayer:

Оправих се :supz:
pipilica - майстор
Е поне сподели как се оправи ще е полезно ако някой има същия проблем.
nfsto - напреднал
Здравейте!
Аз да се похваля как си преправих системата тая година.
Добавих слънчев колектор и визуализация на помпата като се включва.
Още 1 път искам да благодаря на Jacket за прекрасната програма която е сътворил и ни е подарил.

P.S 1 уточнение сложих от евтините датчици за колектора ( MCP9700A-E/TO ) и не работят коректно както LM35DZ, пиша го с идеята да е полезно на някой и да си спести нервите :)

Прикачен файл

temp.jpg
темп
temp.jpg (79.58 KиБ) Видяна 2971 пъти
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: