• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Jacket - специалист
Здравейте,
На първо четене не би трябвало да има проблеми, защото новият модул използва в основата си отново PicoIP. За съжаление за момента аз нямам възможност да проведа тестове.
По горните въпроси:
Програмата няма възможност за управлени на изходите на този етап и аз поне не съм предвиждал такава. Сорсовете са качени тук, така че ако някой желае може да добави тази функционалност :)
Относно Cacti, колега ако искаш ми пиши на скайп bgjacket през деня и ако съм на линия ще се опитам да ти помогна.
Поздрави!
valqk - специалист
Rado написа:
Здравейте искам само да попоитам дали някой може да помогне, става въпрос за това че "CACTI" въобще не вижда пикото
Добавил съм темлеита на Jacet но нестава изписва SNMP error. кактуса е инстал;нат на УБУНТУ 12.04
Виж дали пикото ти връща пинг. При мен понякога губи мак-а на пикото и нямам връзка с него, после се появява - след 20-30 пинга... (това въпреки, че са на 1 суич компа и пикото)
Rado написа:
Здравейте искам само да попоитам дали някой може да помогне, става въпрос за това че "CACTI" въобще не вижда пикото
Добавил съм темлеита на Jacet но нестава изписва SNMP error. кактуса е инстал;нат на УБУНТУ 12.04
И аз съм заклинил на същия проблем и не намирам решение :sad:
valqk - специалист
проверете със снмп командата дали ви връща нещо пикото:
$> snmpget -v1 -c 000000000000 172.16.100.2 .1.3.6.1.4.1.19865.1.2.3.3.0
ако не връща - ясно - няма свързаност. Ако връща виж дали комюнити стринга е правилен.
Не съм пипал кактуси и такива :) ама това ми идва като за начало...
пикото се чете без никакъв проблем от Fire Monitor, може ли да ми кажеш с коя версия на софта е пикото което го четеш с кактуса
Здравейте,
имам едно питане и ще бъда благодарен ако някой ми даде адекватен отговор :))) От университета ,в който уча ми възложиха задача да направя образно казано "Мониторинг на автономно захранен обект" и така ,аз реших да направя мониторинг на Оранжерия , в която ще наблюдавам вътрешната температура , влажността, ще трябва да се вкл. помпа за капково напояване и вентилатор ( за вентилацията ). И питането ми е следното : Дали ще мога да осъществя този мониторинг с PicoIp , програмата ( която е разработена за мониторинга в темата) и датчиците , които са описани в темата . Благодаря предварително ( Ще ми спестите много ,ценно за мен време! Вашето мнение е важно за мен! Прочетох няколко пъти всичко по темата и според мен би трябвало да се получи, но все пак ще бъда благодарен за мнението на някой, който е осъществил мониторинга и който е запознат с програмата)
dyaneff - майстор
То може и да стане, ама нали идеята е ти да го сътвориш.
valqk - специалист
strahil87 написа:
Здравейте,
имам едно питане и ще бъда благодарен ако някой ми даде адекватен отговор :))) От университета ,в който уча ми възложиха задача да направя образно казано "Мониторинг на автономно захранен обект" и така ,аз реших да направя мониторинг на Оранжерия , в която ще наблюдавам вътрешната температура , влажността, ще трябва да се вкл. помпа за капково напояване и вентилатор ( за вентилацията ). И питането ми е следното : Дали ще мога да осъществя този мониторинг с PicoIp , програмата ( която е разработена за мониторинга в темата) и датчиците , които са описани в темата . Благодаря предварително ( Ще ми спестите много ,ценно за мен време! Вашето мнение е важно за мен! Прочетох няколко пъти всичко по темата и според мен би трябвало да се получи, но все пак ще бъда благодарен за мнението на някой, който е осъществил мониторинга и който е запознат с програмата)
Твоята работа ще стане много лесно с едно Ардуино и DT22 и 2 релета. :)
А някой да е осъществил свързването на 808H5V6 със PicoIp. Нещо особено има ли при вързването на сензора ???
Здравейте, може ли да се добави следния датчик - MCP9700A
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: