• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
petrol c20xe - напреднал
здравейте дава грешките от снимката

Прикачен файл

gre6ka2.PNG
gre6ka2.PNG (17.43 KиБ) Видяна 5137 пъти
petrol c20xe - напреднал
2-рата

Прикачен файл

гре6ка.PNG
гре6ка.PNG (51.93 KиБ) Видяна 5136 пъти
Jacket - специалист
petrol c20xe написа:
Здравейте на всички прочетох темата и като човек далеч от тези неща мисля че с ваша помощ ще се справя с това начинание с което искам да включвам от разстояние отоплителна печка с до 2.5kw мощност и да меря 2 температури външна /вътрешна и влажност на въздуха та въпросите ми са следните :
1.датчиците LM335 по схемата която е посочена в началото ли да го вържа
2. H5V6 за влажност ще ми свърши ли работа и по каква схема да го свържа и него
3.за задействане на отоплителния уред какво реле ще ми трябва и как да го свържа което да държи поне до 16A
4.устройството може ли да работи и без компютър само с интернет
Здравей,

Извинявам се за закъснелия отговор, но вече почти не следя тази тема...

1. LM335 най-добре го свържи с делител (има схема в първия пост) и използвай формула за софтуерното калибриране
2. H5V6 работи добре с пикото, връзва се елементарно - имаш маса, +3.3V и Vout, който закачаш към някой пин. Същата схема като LM35DZ е.
3. Тук не мога да помогна, системата предоставя само мониторинг
4. Трябва ти компютър на който да работи приложението, иначе няма какво да събира информацията. Може да работи и през интернет, т.е. компютъра да ти е далече, но трябва пикото да има реален IP адрес и в настройките е добре да вдигнеш малко Timeout-а, защото този от 200мс е направен за работа в локални мрежи.
Jacket - специалист
petrol c20xe написа:
2-рата
Тази грешка съм я виждал при Windows 7. Появява се обикновено след няколко денонощия работа. При теб веднага ли възниква?
petrol c20xe - напреднал
здравей още не съм вързал датчика лм335 само бях пуснал релейната група за командване на консуматор и изобщо не може да се свърже с програмата и изписва тези грешки не знам какво да правя за да тръгне защото много работи не са ми ясни дай съвет какво да гледам и какво да направя а датчика ще го вържа довечера и ще пробвам но нали ти казах не се свързва с програмата от рутера до пикото има лан кабел и горния светодиод свети
Jacket - специалист
Честно да ти кажа така ми е много трудно да отгатна. Какъв е Windows-а? Има ли всички ъпдейти инсталирани и най-вече .Net Framework? Опитай да отидеш в директорията на приложението (C:\Program files\FireMonitor или C:\Program files (x86)\FireMonitor ако Windows-а е 64 битов) и да го стартираш с десния бутон -> Run as Administrator.
petrol c20xe - напреднал
Jacket написа:
Честно да ти кажа така ми е много трудно да отгатна. Какъв е Windows-а? Има ли всички ъпдейти инсталирани и най-вече .Net Framework? Опитай да отидеш в директорията на приложението (C:\Program files\FireMonitor или C:\Program files (x86)\FireMonitor ако Windows-а е 64 битов) и да го стартираш с десния бутон -> Run as Administrator.
Здравей Windows-а е 7 32-битов ъпдейтите са спрени а за Net Framework незнам какво е нещо от ъпдейтите или отделна програма която трябва да имам също не знам с тея IP адреси де не се бърка нещо на рутера и на пикото и не може да осъществи връзка а нали няма значение дали е вързан датчик или релейната група връзка по принцип трябва да направи нали ? Довечера ще пробвам да стартирам като администратор
petrol c20xe - напреднал
здравейте колеги дайте някакъв друг датчик който да мери отрицателна температура или помогнете да вържа този LM335 защото не мога да го направя с LM35DZ нямам проблеми
nfsto - напреднал
Искам да кажа евала на създателя на програмата.
valqk - специалист
petrol c20xe написа:
здравейте колеги дайте някакъв друг датчик който да мери отрицателна температура или помогнете да вържа този LM335 защото не мога да го направя с LM35DZ нямам проблеми

1|LM35D|Celsius|0.0|150.0
2|TC1047AVNBTR|Celsius|-40.0|150.0
3|MPC9700|Celsius|-50.0|150.0
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: