• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kretio74 - специалист
Чаро написа:
Бе, вие сте много интересни...
Само със сол няма да стане, трябва си джоджен, пащърнак, джинджифил и малко червен пипер- против течове :-D :-D :-D
Фина настройка на вкус и късмет- всички съседи да са с работещо парно. Тогава сметка 300-400лв.Ако се случи и вътрешен апартамент тогава сметка 100-150лв. :lol: :lol: :lol:
Колко ли ще хаби такова чудо в еднофамилна къща? :shock:
Те това е въпросът. в къша само с ПВЦ но със зид 50 см колко ли ще харчи . Чакам още отзиви от потребители.
А за поста на rickk това са УЖАСНО МНОГО ПАРИ ЗА 1 месец 3 радиатора Смядово едва ли ще ги похарчат. Около 200-250 лв на месец е нормално за ток (общо а не само Галана) :?
Аиде поразпитайте неможе да няма потребители с Галани. много ги хвалят.
ralev - специалист
Стените ти са 50см. а на таваните как е положението, има ли изолация, че от там загубите са най-големи.
Истината е че когато елиминираш загубите можеш да се отопляваш евтино, и лесно да контролираш температурите в помещенията.
Инвестирайте в топлоизолации, а после е лесно.
vanko68 - специалист
kretio74 написа:
Чаро написа:
Бе, вие сте много интересни...

Аиде поразпитайте неможе да няма потребители с Галани. много ги хвалят.
Кой и къде ги хвалят,че не мога да се сетя? Всъщност се сещам,че само търговците на Галаните си ги хвалят,ма явно шараните взеха да понамаляват,да не кажа,че направо липсват.
MamaMy - майстор
Давайте бе. Дай те ги тези Галани. К'во си ги стискате. Аз даже проявих интерес, но никаква реакция. И това ми било търговци. Ако беше за застраховка "Гражданска отговорност" да са ме изяли до сега. Не кълват. Ще трябва друга тактика. Ще пусна тема "Имам 20 бона, с какво да се стопля?" :-D
vanko68 - специалист
Само се обади....Като пуснеш темата...
MamaMy - майстор
Щом ги събера и веднага ще я пусна :roll: :-D
radkooman - напреднал
Ето малко инфо което можах да открия ! Темата е хубава !

http://www.misiamoiatdom.com/forum/view ... =5625#5625[/url]

Мнението ми става все по-позитивно към Руснаците и май и аз ще се топля с това чудо ! :-D
rickk - специалист
Ха, ха, в горния линк в паспорта на котела пише:
"1. Значителна икономия на енергия за сметка на изключително високия
КПД, който стига до 98 %, много по-висок от този на съществуващите други котли." Мдааа, тези няколко процента са решаващи.И още нещо:
"3. Постига се икономия от 40 – 65 % на потребляемата енергия за сметка на бързодействието на електродните котли и използването на автоматика. " С други думи управлява се по някаква температура (стайна или на водата). Все си мисля че и другите ел. котли го правят - значи и при тях е толкова икономията.
И още нещо в самия паспорт не пише топлинна мощност, а са дадени колко кубика отоплява :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Сметките за тока от горния ми пост са МЕСЕЧНИ (за да бъда коректен това е целия ток за жилището - печка, бойлер и тн.)
Разберете едноо нещо - колкото ви е потребната топлина за жилището толкова ток ще харчи.Разликата със стандартния котел ще е единствено в "по-високото" КПД.
kretio74 - специалист
rickk написа:
Ха, ха, в горния линк в паспорта на котела пише:
"1. Значителна икономия на енергия за сметка на изключително високия
КПД, който стига до 98 %, много по-висок от този на съществуващите други котли." Мдааа, тези няколко процента са решаващи.И още нещо:
"3. Постига се икономия от 40 – 65 % на потребляемата енергия за сметка на бързодействието на електродните котли и използването на автоматика. " С други думи управлява се по някаква температура (стайна или на водата). Все си мисля че и другите ел. котли го правят - значи и при тях е толкова икономията.
И още нещо в самия паспорт не пише топлинна мощност, а са дадени колко кубика отоплява :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Сметките за тока от горния ми пост са МЕСЕЧНИ (за да бъда коректен това е целия ток за жилището - печка, бойлер и тн.)
Разберете едноо нещо - колкото ви е потребната топлина за жилището толкова ток ще харчи.Разликата със стандартния котел ще е единствено в "по-високото" КПД.
ЕЕЕЕЕ стига де 600-700 лв за отопление и то с парна инсталация е невероятно :shock: :shock: :shock: :shock: даже и с обикновен нагревател да беше нямаше да е толкова. :shock: :shock: :shock:
по груби сметки ако 6 кв работят 24часа по средно 0.17 лв. (дневна нощна) се получава около 750 лв.:shock: :shock: :shock: Па е... парното ако 6кв. нагревател работи около 15-16 чаа без да изключ. По груби сметки на моя човек (виж по горе) тока за януари ще е около 250-300 лв. за панелка около 90кв.(ПВЦ И вътр. изол). заедно с консуматорите (бойлер,готв. печка.....)което за мен лично е нормално.
Значи да уточня за мен лично Галана е рентабилен но не знам колко е НАДЕЖДЕН това ми е въпроса. Щото за само за 1 година около 1000 лв за устройство и монтаж са множко. :? :? :? :? :? :?
ralev - специалист
Колега, това е само една тръба с един електрод от долу, то на практика няма какво да се развали.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "въпрос за ел котел "Галан"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: