• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vanko68 - специалист
Няма как на продукт,който е отскоро на пазара,да се каже ТОЧНО колко е живота на електродите. Просто няма реални наблюдения толкова време. Едно е търговците да ти плещят какво са прочели в книжката,а друго е реалността.
Това ми напомня как като дойде демокрацията ,веднага алкохолните фирми изкараха БГ уиски на 15 г....Е кога го направиха,кога отлежа....
filmatoplo - майстор
В Галана не започва ли някаква електролиза от различните видове метали и фитинги в системата - мед,бронз,алуминий ,поцинковани фитинги и тръби :? Много интересно тая сол която се ръси из водата в системата не скапва ли Алуминия като радиатори-като знам морската вода какво прави с металите.
vanko68 - специалист
...кой да ти каже....
Bechev - специалист
Казаха,че не слагат сол,а някакъв концентрат ми показаха,който струва 6 кинта и се разрежда с вода.
petermar - помощник
filmatoplo написа:
В Галана не започва ли някаква електролиза от различните видове метали и фитинги в системата - мед,бронз,алуминий ,поцинковани фитинги и тръби :? Много интересно тая сол която се ръси из водата в системата не скапва ли Алуминия като радиатори-като знам морската вода какво прави с металите.
Тази сол е в смешно малко количество. Половин лъжичка чаена. А по отношение на електродите така ми казаха и на мен че при нормална експлоатация от октомври до май се изностват 15 години. При целогодишна експлоатация за по кратко време 8-10 г. До тогава сигурно термопомпите ще станат на цената на днешните климатици та ще успеем да си купим.
kretio74 - специалист
Абе 320 лв за отопление на 60-70 кв не са много пари (+ нормалната консумация ) която е не по малко от 120-150 лв. то останаха 200 лв грубо.за топлото а това е супер като се има впредвид комфорта. Нема хамалогия. :2thumbs: :2thumbs: :2thu Много голяма убавиня е това бре
filmatoplo - майстор
Е след 15 години руснаците ще са разсекретили по нова технология -пещерния огън. :-D майтап.
kretio74 - специалист
леле само peterman ли е с Галан!!!! Няма ли други потребители на руското чудо, или те не смеят да пишат за сметки на ток.
Сериозно мисля че не е толкоз лошо туй нещо на съветската инжинерна мисъл.
fbr - майстор
Същите сметки за ток ще получиш, с много по-малка инвестиция, като например, купиш за всяка стая по един маслен радиатор. Кпд-то на това чудо на руската инженерна мисъл, не се различава от КПД-то на един обикновен нагревател. Разни тайни в електролита, електродите въобще да не те впечатляват, понеже, могат да се оборят с едно отваряне на учебник по физика, в раздела за проводимост на течности и газове. Всеки, който е искал да бъде излъган, ще бъде излъган. Това е максимата на продаващите Галан, Космодиск, Рендето ВЬорнер, надуваемия матрак забравих му името.
zhivko83 - специалист
fbr написа:
Всеки, който е искал да бъде излъган, ще бъде излъган. Това е максимата на продаващите Галан, Космодиск, Рендето ВЬорнер, надуваемия матрак забравих му името.
:lol: :2thumbs:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "въпрос за ел котел "Галан"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: