• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ralev - специалист
Аз съм го разглобявал. Има един електод в тръба на които се подава фазата а нулата и заземлението е на корпуса, тока минава през топлоносителя, за да работи основното и най-важното в системата е топлоносителя.
това е описанието на котлето което ползвах:klimat.torg-ru.ru/images/evrika_pasport.doc
Аз го бях монтирал на стара отоплителна инсталация с чугунени и панелни радиатори, след 2 седмицни експерименти го подкарах.- системата бе 55л. напълних я с 50лита снежна вода (не открих от къде да взема такова количество дистилирана вода) + 5л. пропилен глюкол + 18гр.сол и 28гр. сода Котлето 3кв. заработи що годе добре, при настоиките се следи ампеража. С повече сол го бях направил 27А = 6кв.
Руснаците казват ,че електода се разпада за 15години и толкова и живот му дават. Но аз няма и да разбера дали е така.
Последна промяна от ralev на вт дек 07, 2010 8:33 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Е взе ми думите -става и с клечка чам с 2 бръснарски ножчета , луда работа учиническа .
kretio74 - специалист
filmatoplo написа:
Е взе ми думите -става и с клечка чам с 2 бръснарски ножчета , луда работа учиническа .
и за това искат 850 лв лелееее :-D :-D :-D :-D :-D :-D
илко илиев - специалист
значи този начин на отопление го знам от 1995г.Значи вътре се слага едно обикновенно желязо ф-20мм.и на него се подава фазата а на корпуса е нулата.Това нещо маже да се направи от 0,200ампера до и20клв. стига да има кой да плаща на енергото.Също може и да работи като три отделни нагревателя, на трите фази по един и също да се регулират!Но просто тока е много скъп за мене.Правил съм такива близо около 3-4години, и даже имам едно което още работи.по този начин руснаците са си топлили подводниците ,само че при тях всичко е било медни тръби!за мен това нещо е много киловати за да топли.Ако това нещо има топлообменник и да върти в този топлообменник една семпертина в която има примерно 10-15литра вода може и да се получи.
kretio74 - специалист
filmatoplo написа:
Е взе ми думите -става и с клечка чам с 2 бръснарски ножчета , луда работа учиническа .
Още инфо от френда (виж постовете по горе)сметка за януари 266.45 лв.
това е за Галана, плазма 42",хладилник фризер, 4 коневктора,пералня и тн.... Мисля ,че е нормално даже малко евтинка като се има предвид че месеца беше много студен. :? май е добро това съветско чудо
zhivko83 - специалист
Хора с вътрешни апартаменти и без изолация почти нямат нужда от отопление , пускат от време на време духалка или газова печка и си поддържат едни 18 гр без проблем , дори и без пари :wink:
kretio74 - специалист
:? (виж поста по горе )Става въпрос за панелка с изглед север юг изолация вътрешна, ПВЦ, но без комшии от долу. и разход на същата парна инсталация за миналата година с котел ДАКОН 4,5 тона като не е гасено от октомври до март. :?
filmatoplo - майстор
Много интересно всеки казва 18-20 градуса , мене ще ме изядът ако в стаите без значение -спалня,кухня,хол -искат 25 градуса :shock:Веднъж на една баба не можах да угодя -махнахме и печката и към парното на сина и сложих радиатор , след 2 дена бабата си поиска пак печката -иска си 30 гр жената :lol:
kretio74 - специалист
zhivko83 написа:
Хора с вътрешни апартаменти и без изолация почти нямат нужда от отопление , пускат от време на време духалка или газова печка и си поддържат едни 18 гр без проблем , дори и без пари :wink:
аз не познавам човек които да може да изкара цяла зима на 18 гр. Временно да ама 4-5 месеца на 18 гр. :?
zhivko83 - специалист
Аз оставам зад поста си . :)
На нас 19 - 20 гр ни стигат , само разхода да беше по - поносим . :wink:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "въпрос за ел котел "Галан"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: