Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zys - напреднал
Здравейте на всички във форума.От един месец съм с горелка Фероли Р12 и не мога да и докарам нещо настройките.Отоплявам два етажа по 100 м2 и бойлер -300 л.Котела е DE DIETRIH-49 kW.Горя разложки пелети.Проблема е , че пелетите не изгарят напълно ,остават като малки въгленчета.Имам огромен разход при фабричните настройки.Когато намаля въздуха и увелича показател t07 се подобрява леко изгарянето , но много бавно вдига температура.Горелката е в режим модулация до трета степен.Моля Ви ако някой има същата горелка да ми изпрати неговите настройки или ако има идея кой показател да променям.Жена съм и разчитам на мъжката техническа мисъл във форума.
n.ganev - майстор
На колко градуса е нагласена да включва помпата(ако има термостат)?
zys - напреднал
помпата включва на 40 гардуса
n.ganev - майстор
Аз съм с Р7 не знам за Р12. Пробвай да включва поне на 50гр. и увеличи t07.Струва ми се, че трябваше да зададеш въпроса в друга тема, която наскоро колега отвори точно за тези горелки и съм сигурен, че ще получиш необходимата помощ.Дано термостата на помпата ти е с малък хистерезис, защото това също оказва влияние за качване на температурата на котела.
Последна промяна от n.ganev на чет ное 14, 2013 6:50 pm, променено общо 1 път.
zys - напреднал
в момента t07 е на 25 , на колко да го увелича
n.ganev - майстор
25 ми се струва множко. При мен е 23, помпата включва при 58гр. и изключва при 55гр.на котела.Другите ми настройки можеш да видиш в другата тема.
naskov - майстор
Горелката е много голяма за тази квадратура, дори да работи и на първа степен. Последно време разложките пелети започнаха да ги правят много къси и вентилатора издухва малките от тях. Можеш върху скарата на котела да сложиш ситна мрежа, където въгленчетата ще доизгатят и ще се превърнат в пепел. С настройки до сега не съм успявал да реша този проблем на 100%.
zys - напреднал
Къщата е 420 м2 , на три етажа и затова сложихме по-голямата горелка.В момента обаче се ползват само двата етажа.Тя не може така да ми вдигне температура ,а незнам като пусна всички радиатори как ще ги затопля.Когато я монтираха направихме пробите с румънските пелети и при топло време-нямаше проблеми.Явно тези разложките не са толкова калорични.Аз съм от ВАРНА а тук голям избор на пелети уви няма.
naskov - майстор
Имам наблюдения върху работата на Р7 монтирана на Атмос 32кВт, която топли 400м2. Не съм я монтирал аз. Човекът пъроначално имаше опасения, че няма да успее да ги стопли, защото още ноември миналата година термометъра заковаваше на 60*С и повече не можеше да вдига. Оказа се, че след няколко дневна непрекъсната работа сградата се темперира и с тези 60*С на изходящата вода се получи добра стайна темепература. Сложихте ли плочи на Де Дитриха? Врочем на този котел не съм сигурен дали става :?

Тема "Проблем с горелка Фероли Р12" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: