Най - вълнуващия въпрос зимно време.
idakieff - специалист
пиша тази тема да предпазя повече хора от измамниците с въглища
миналата година изгорях със 600 700кг. ама късно им разбрах връткат
всички който купуват са виждали как един зил им се предлага за 6тона което изобщо не отговаря на истината
обикновенно легена е разделен на 6 прегради и ти обясняват че това са 6 тона ама когато им поискаш товарителница правят се на паднали от марс а ако ги помолиш да карат до кантар някаде направо са ти убидени до живот
значи разликите са направо внушителни 4.5т се предлагат за 6
вие си направете сметката и не се доверявайте
mityom - специалист
ами не знам колега, аз взимам на чували и 50бр. ги дават за 2 тона, демек по 40кг единия, ама не съм ги мерил :?
pavkatay - майстор
mityom написа:
ами не знам колега, аз взимам на чували и 50бр. ги дават за 2 тона, демек по 40кг единия, ама не съм ги мерил :?
Ами мери ги, ама то все тая.
Въглищата са хигроскопични и при промяна на влажността и температурата променят и теглото си.
Може да ви прозвучи като майтап,но преди време баща ми лежа в болница с бивш шеф на топливо от соц. време и от него съм чувал някои откровения.
За цифрите точно не си спомням, но беше нещо от сорта : една влакова композиция от 250 тона като мине балкана пристига с тегло 280 тона( погълната влага).
Ако за цифрите не съм сигурен, то съм сигурен за проблема,който е съществувал тогава -как да се оправдаят тези разлики . Продаваш ,продаваш и все имаш мноооого останало :shock:
шоп - майстор
idakieff.
това което го казваш трябва да се знае от всеки.

Извинявай, но аз не бих дал да кажем по 200 лв на тон и да купувам без да знам колко купувам. Товарителницата не е доказателство, защото тариката може да си вземе и такава за 6 тона или със стара дата. Такива хвърчащи бележки от мините мога да ти дам и аз.

Аз правя така... когато харесам въглища и са натоварени вече отиваме и мериме брутото на кантара в бившото ТКЗС, давам 5 лв за което, изсипваме, качвам се в камиона и мерим тарата. Правим простата сметка изваждане и немираме нетото, което заплащам по договорената цена. Ако тариката не иска това просто не купувам:-)

Иначе за влагата...купувам въглища когато е най-горещо и когато не е валяло 20 ина дни.
MamaMy - майстор
Няма нужда да вали. Те у нащо топливо си правят всяка нощ изкуствен дъжд. Един маркуч пръска със страшна сила над камарата. Целата далавера е за пазачите. Първите неколко камиона са на техни хора без документи.
:)
mityom - специалист
тва за влагата е така, и аз глвдам да взимам само лятото в жегите и да не е валяло, пък за маркуча - дано не го правят вече
jorro67 - напреднал
ето и една от най-грубите измами-купуваш си от ТОПЛИВО 2т. донбас и на края на сезона си изхвърлил 600кг филц и камъни :shock:
ArturDent - Почти Безобиден
MamaMy написа:
Няма нужда да вали. Те у нащо топливо си правят всяка нощ изкуствен дъжд. Един маркуч пръска със страшна сила над камарата.
Докато някой ден от отделения газ не стане БУМ! ... и пазачите и далаверата..

Тема "за измамите с въглища" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: