• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iceheart - специалист
.
Последна промяна от iceheart на пет фев 17, 2012 7:10 am, променено общо 1 път.
batkotony - специалист
Да добавя и аз моя въпрос:Може ли да се монтира допълнително външно тяло от инверторен климатик +ТО към вече съществуваща парна инсталация и това тяло да е в едно помещение с котела,а не разположено навън?Идеята ми е да се ползва само за подпомагане на отоплението в не толкова мразовитите дни,а не за охлаждане и да ползва някаква топлина от самото котелно,което е с размери около 12кв.м.(мазе) и по този начин да работи ефективно. :?
iceheart - специалист
Въпрос към: phoenix.
Първо искам да те попитам за ТО-ка ти виждам, че е на KAORI. Дайкина е с фреон 410 и работи на високо налягане мисля че около 30-35 атмосвери, а тези ТО-та са тествани на 43 атмосвери и изках да си взема и аз такъв, но се ппитеснявам че може да имам проблем.При теб как е. Другото което искам да те питам за табалцето което си направил я кажи може ли и на мен да ми спретнеш едно такова и колко ще струва.
phoenix - специалист
Да покажа няколко интересни снимки.
ИзображениеИзображениеИзображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Коментирай ги де :)
phoenix - специалист
Коментара по първата снимка е че е интересно как навлиза топлата вода в радиатора след отварянето на термоглавата. Затоплянето зависи от това от къде смучи помпата и ми стана интересно че ъгъла с обезвъздушителя се стопля най-бавно. Не че не го знаех, но друго си е да ги видя в цветове. В главата ми напира въпроса, какво ще стане ако захранвам от 2-та горни края и смучи пак само от едно място :? Струва ми се не лоша идея за експеримент.
На втората снимка много ясно се вижда, че при този вид отопление нискотемпературно бойлера остава много неефективно загрят. Първото нещо, което ще коригирам е това. Тези дни ще си направя серпентинката която ще монтирам на фланеца, без заварки. Само 2 отвора и гумени уплътнения. Така ще постигна много по-цялостно стопляне на бойлера. Дефакто в момента 1/4 от бойлера не се загрява.
На третата снимка се вижда и как и колко се загрява радиатора. Дали не е по-добре ако радиатора е по-нисък и по-дълъг?, Дали ще се промени нещо ако го захранвам с гореща вода от две страни? Тази снимка ми е просто информативна. Просто ми беше интересно как и колко се загрява радиатора. И също така колко много подценявам изолацията на тръбите. Ще трябва преди тази зима да изолирам хубаво всички тръби!
LazarGanev - "Велик майстор"
-По първата снимка - това движение на водата се обуславя от по-голямото засмукване на помпата в долния край, а все още малък дебит през притворената термоглава (в радиатора налягането е по-ниско от статичното). Но в следващите моменти топлината ще успее да се разсее и нагоре (виж третата снимка)
- по втората снимка - нека позная - бойлерът ти е на Елдом с горна серпентина - никога няма да разбера идеята за една горна серпентина :-D
- третата снимка показва една съвсем нормална работа на радиатора, не виждам нищо притеснително. Може би секретните кранове трябва да по-малко притворени при нискотемпературна радиаторна инсталация :? .
Много добри снимки, благодарско! :thumbs:
fbr - майстор
Тази снимка с бойлера, трябва да се вземе за учебникарски материал в ръководството на инсталатора.
phoenix - специалист
о да... бойлера е Елдом - тъпаци
По третата снимка, ... абе няма нищо притеснително, ама може би при нискотемпературните системи трябва човек да има вземе една термо камерка и да направи малко експерименти с крановете и да се види кой е най-добрия вариант. Снимал съм и другия радиатор където крана е напълно отворен(този долу на изхода) и май-изглежда пак така, а на този радиатор е затворен наполовина. Ще помоля приятелчето пак да дойде с камерата и да пробваме малко варианти. С махната глава, с притворени кранове, разни междинни варианти и да видим как се разпределя топлото вътре.
Все пак много се радвам, че направихме тези снимки. Установих също така, че челото на терасата, тази дълга ивица с дебелина 15-тина санта по цялата дължина излъчва топлина. Понеже съм изолирал плочата отдолу, въпреки всичко се нагрява и изкарва топлото навън през челото, респективно вкарва сигурно зимата студ.
2v6 - майстор
phoenix написа:
... Дали не е по-добре ако радиатора е по-нисък и по-дълъг?, Дали ще се промени нещо ако го захранвам с гореща вода от две страни? Тази снимка ми е просто информативна. Просто ми беше интересно как и колко се загрява радиатора. И също така колко много подценявам изолацията на тръбите. Ще трябва преди тази зима да изолирам хубаво всички тръби!
Тръбите какво ти пречи ако греят :?

А за снимките - направи една с числа отдолу примерно 30 и 60 и пак ще коментираме...
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 32

Тема "Термопомпа phoenix" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: