• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
при задаващото се ново увеличение на цените на топлофикация се замислям да мина на климатици.до сега не съм използвал климатик за отопление, моля за мнения от хора отопляващи се с климатици (още по-добре ако са били преди това с парно) да кажат предимства и недостатъци.
Благодаря предварително.
С 2 леви - специалист
Аз съм с парно и климатик. Не могат да се сравняват - климатика не топли в сравнение с тец-а :wink:. Но ако целия вход се откаже от парното едва ли имаш избор. Кофти е, че ви увеличават цените - нашите тук (Бургас) все още удържат положението и даже споменаха за намаляне на цените с половин-един процент.
pac_ - специалист
С парно е по-добре да се стоплиш,няма да замръзва зимата като климатика.Ще питаш защо?Защото в повечето случаи бюджета не позволява много средства за скъп(марков) климатик.Взема се по-евтин и започва едно чудене през зимата защо замръзва и неще да топли.Варианта с парно и по-евтин климатик е приемлив,защото всеки климатик може да охлажда(дори и евтиния),но не всеки може ,когато е доста студено да стопли! Ако имаш пари вземи Си марков климатик "Fujitsu","Daikin","Toshiba","Mitsubishi" и няма да имаш проблем с отоплението.Един инвертор ще върши много добра работа(ако позволява бюджета).Най-важното е да е избран правилно климатика за съответната квадратура (кубатура).На която и марка да Се спреш от горните няма да сбъркаш!Успех с избора!Пиши пак на какво Се спираш. :prost:
ebahti - майстор
Преди 2год. в стария ми апартамент имах 2 климатика Хайер. топлеха ми апартамента(двустаен) без грешка и харчеха около 140лв-двата,в най големия студ на месец без да ги изключвам......ама сега тока е малко по скъп май.Така че си преценявай...........
filmatoplo - майстор
Бил съм с климатик 2-3 зими , не ми понася -под 5 градуса външна температура не е ефективен -разболявахме се само от течението . :evil: И скъп да е -при минус 10 -15 градуса вън едва ще стопли до 18 гр вътре . :wink: Но всеки си знае него , климатик за офис еди-дойди 8 часа , ама да ти е в спалнята и хола -не.
torbalan - Дървен философ
дали е евтин или скъп - балкан разлика няма...

по-важно е колко е влажен външния въздух през отоплителния сезон... и до колко температурите падат под нулата...

когато въздуха е сух и температурите не са много под нулата - отоплението с климатик е ефективно...
vyrhara - специалист
Не ми е ясно какво толкова влияние оказва зимната мъгла на климатиците, защото живея в район смного мъгли зимата- от октомври до март е мъгла.
crez - майстор
От ТЕЦ-а по добро няма топло ти е навсякъде, при условие че съседа не краде, и всички си плащат. Другото важно условие и всички в блока да ползват, да няма изключени, тогава цената е поносима.
точно това е проблема.краде се, малка част използват парно и сметките са ми почти фантастични.
torbalan - Дървен философ
vyrhara написа:
Не ми е ясно какво толкова влияние оказва зимната мъгла на климатиците, защото живея в район смного мъгли зимата- от октомври до март е мъгла.
елементарно - при температура по-ниска от нулата - водата замръзва...и външното ти тяло става на буца лед (нали се сещаш, че във външното тяло се пуска хладилния агент да се изпарява и температурата отива много под нулата)... тогава климатика включва някакъв нагревател за да го размрази и т.н. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "топлофикация или климатик?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: