• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
topche - напреднал
Здравейте,
опитах се да открия информация за цени, условия и т.н. за изграждане на парно на ток, но без никакъв успех.
Апартамента в който ми предстой да се изместя единствената алтернатива за отопление е ток. Мислех си за климатици, но не ми допадат климатичното отопление. Затова реших да видя какви са вариантите с парно на ток.
Някой може ли да ме насочи към фирма (знам , че ще е реклама , но може и на лични бележки) или някаква информация.
Апартамента представлява следното
- дневен тракт (хол + кухня) - 40 кв.м
- спалня 1 - 12 кв.м.
- спалня 2 - 11 кв.м
- баня 1 и 2 - 4.5 кв.м.

Колко киловата котле, какви радиатори .. изобщо всякаква полезна информация ще е добре дошла.
Предварително ви благодаря за отговорите.
valat111 - специалист
Полезна информация можеш да намериш от:http://www.soft-press.com/book699/pic.jpg
fbr - майстор
Глупости, хвърляй във всяка стая по един маслен радиатор, ще ти върши същата работа, а икономията която ще направиш от инсталацията ще ти трябва за ток. Но не мисли че разхода за ток ще е по-малък, ако си с котле. Даже може и повече да е .
pavelari - майстор
http://products.ensto.com/catalog/16675 ... _ENG1.html

Всичко това го предлагаме на БГ-пазара. Модерно е и е на много добри цени с минимални хамалогии.
www.temira.com
filmatoplo - майстор
В помещенията само електрически вентилконвектори щом ще си на ток.
torbalan - Дървен философ
е, то ако ще се слага котле, радиатори и т.н.
май по-добре климатик (климатици) да се сложат...

ако пък няма да е с климатици - по-добре маслени радиатори (ако се планира да се ползва по-дълъг период) или духалки (ако ще се ползва само една зима)
filmatoplo - майстор
Даже маслени радиатори -може някой да ти подари. :wink:
topche - напреднал
такааа,
до тук виждам повече лоши мнения за такъв вариант на парното.
маслени радиатори .. звучи ми несериозно - стая 40 кв.м. едва ли ще мога да я затопля с такова нещо, а аз МРАЗЯ студа.
духалки - смехотворно (ще живея там, а няма да преживявам за малко).
Климатици - да това е другия ми вариант, но имам предразсъдъци относно здравословността на подобно решение.

Нищо не ми говори това - лъчисто отопление .. това като подово отопление ли е? или е по-различно ?
naskov - майстор
topche написа:

маслени радиатори .. звучи ми несериозно - стая 40 кв.м. едва ли ще мога да я затопля с такова нещо, а аз МРАЗЯ студа.
Колкото ще я затоплиш с котел на ток, толкова ще я затоплиш и с маслени радиатори. Колегите се опитват да ти кажат, че котела на ток и арматурата покрай него ти е напълно излишна, при положение, че има по- евтин вариант. Ако за тези 40 кв.м ти трябват около 7кВт, то най -евтино е те да ти дойдат от три маслени радиатори по 2,5Квт от колкото от три панелни радиатори захранвани от ел. котел.
peter_m - специалист
Като искаш ток и не искаш климатик остава:

вентилаторните печки бръмчат и трябва да сложиш 2-3

Маслени радиатори както казаха - но според мен са прекалено големи и заемат място

Защо не сложиш 2 електрически конвектора по 2.5 kw например :)

Изображение
  • 1
  • 2

Тема "парно на ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: