• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
feikot - специалист
Оставят повече пепел според мен
digitalpr - специалист
По мои наблюдения, сравнено с разложките (иглолистни), оставят по-малко.
Flameff - напреднал
Пускам цитат от мой коментар в друга тема "....До момента съм ползвал 3 вида пелети (Ирели, Скравена и Проджето), като освен различното количество шлака не забелязвам горелката да проявява някакви капризи. Миналата зима изгорих 3.5 тона за периода октомври-май....."

Цялата тема е тук: viewtopic.php?f=10&t=44195&start=100

Тази година ще си взема пак на Проджето, струват ми се най-добри като цена качество. Като разход дават малко по-голям от този на Скравена, но пък мисля че 30 лв./т. по-ниска цена компенсира това.
rosso666 - специалист
Търся си ортаци (за района на София) с които да се съберем да си наемем камион и даси закупим пелети от Велинград или Видин или пък Монтана.Всъщност няма значение от къде ще са важното е да са на добра цена и качество.Ако има навити може дА развием идеята зЕдно и да си бъдем полезни.
ico_3 - специалист
Някой да знае дали мишките ядат пелети ,че там където ще ги складирам върлуват мишоци. :-D
rosso666 - специалист
И да не ядат ще ти ги наронят
rosso666 - специалист
Колеги заредихте ли се с пелети??? споделете от къде и за какви пари аз още търся?Основната причина е че ще правя бъркалка на ератовската горелка,с което се надявам да мога да си купя по некачствени пелети пък дори и от слънчоглед.От софия съм някой да препоръча пелети или да помогне с транспорта.
поздрави
filmatoplo - майстор
Има ли пелети някъде под или поне до 300 лв :? :) .
rosso666 - специалист
Във велинград знам ле има пи 280 и 310 но немам транспорт да му се невиди
jabata - специалист
Колеги някой да има представа как вървят в момента пелетите? Нещо подочух за около 350 на тон (зависи от качеството), което за началото на септември за мене си е доста висока цена. Нещо тези производители май съвсем се самозабравиха.
rosso666 написа:
Във велинград знам ле има пи 280 и 310 но немам транспорт да му се невиди
Иначе колега орташка работа става, стига да ги имаш осигурени и да можеш да намериш хора за поне 10 тона, иначе просто не си заслужава според мене. За по-малко не си струва, защото като сложиш транспорта отиване на място за договаряне, разтоварване, претоварване, и т.н. къде му излиза сметката? Виж вече на един камион е друго, защото можеш да спазариш отстъпка от производителя.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: