• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
digitalpr - специалист
jabata написа:
Колеги някой да има представа как вървят в момента пелетите? Нещо подочух за около 350 на тон (зависи от качеството), което за началото на септември за мене си е доста висока цена. Нещо тези производители май съвсем се самозабравиха
Всъщност за началото на Септември цената е доста ниска.
Валериус - специалист
Един познат започна производство на 8 милиметрови пелети от слама. Още не е излязъл на пазара и казва, че цените му са много добри. Намира се в Бяла Слатина и ако има интерес ще му пусна координатите. Не знам дали стават за битовите горелки с тези размери, а и не съм пряк потребител на пелети, та да дам съвет.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мен лично ме интересува от любопитство, но не знам дали има човек в този форум, с горелка работеща със сламени пелети.
klintan - специалист
Мой приятел има дефро агро уни и миналата зима взе пет чувала сламени - е няма такъв боклук - никаква калоричност едвам ги изгори вдигна въздуха сигурно пет пъти а също и дозата на пелетите,а цената им като слънчогледовите изобщо няма сметка.
rosso666 - специалист
Абе незнам ама на костилките за тон (черешови) май май бая са им вдигнали ценатА.230до250лева.незнам дали изобщо си заслужава като заместител на пелетите при положение че не са толкова калорични.аз примерно вместо три тона пелети трябва да взема около четири тона костилки и като сложим Транспорта нещата се изравняват..Алтернатива остава пелети от слънчоглед но те пък нали правели мноого шлака по стените на котела.тук из форума имаше един колега който ги горвше с торч ако може да сподели какви са отлаганията по котела и на колко време ги чисти...
Поздрави
feikot - специалист
Костилките горят едно към едно с пелетите. Пробвано.
digitalpr - специалист
От къде мога да си купя костилки, да пробвам?
feikot - специалист
Ловешко някъде беше .... не помня. Иначе съм обмислял от ракиджийниците да събирам,поне ще вдигат градус :drinkers:
rosso666 - специалист
във Ловеч са по 230 лева за тон във Велинград са по 250 лева. за тези места знам :? .То кво стана сега наизлязоха пелетни горелки за горене на некачествени пелети(евтини) а всеки си продава пелетите като за първо качество :vom: [-( .Не може човек да си намери некачествени пелети(евтини демек) :?
jabata - специалист
rosso666 написа:
във Ловеч са по 230 лева за тон във Велинград са по 250 лева. за тези места знам :? .То кво стана сега наизлязоха пелетни горелки за горене на некачествени пелети(евтини) а всеки си продава пелетите като за първо качество :vom: [-( .Не може човек да си намери некачествени пелети(евтини демек) :?
Ами то от край време си е било така. Некачествените пелети, винаги са се продавали на цената на качествените, а после който ги купи сие бие главата с тях. Аз лично пелети клас Б, не съм виждал от поне 5 години, така че си правете сметката.
Друг е въпроса реално в БГ, имало ли е някога качествени пелети, защото аз на такива боклуци съм попадал, та чак косата да ти настръхне.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: