• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
С каква горелка ги гориш?
Аз съм с Грейко 20 и имам познат с Фероли който също ги ползва.
dimitkovec - напреднал
Стана топло навън, бирата се лее :partyman: , и вече никой не се сеща за пелетите! Сега ли му е времето за зареждане? За Варна има ли производители, които "хващат окото"? Ако не, ще се правят ли комбини (в които бих могъл да се включа), за транспортиране от други градове/държави? Житейския ми опит досега показва, че зимата, все някога, пак ще дойде. :-D
plastkomfort - специалист
Пробвайте пелетите на ф-ма Трон село Дунавци последно цената беше 310 лв. Тон
Някой да знае нещо за тези пелети били италиански не им знам цената още ,но някъде около 320 лв. без доставка.

Прикачен файл

Share2015-06-15-c72384cc445af4da2b6fd8f55d9f74e3cf4319b423d6cab5bbb2c25d835f056e-Picture[1].jpg

Прикачен файл

Share2015-06-15-2645f2dda28a6ee5b8dab0feb038a0627130cae7ff713dc9177a7e4b082a91a0-Picture[1].jpg
Evgeniy - майстор
След като всички изнасят за Италия едва ли някой внася :)
Най вероятно е наш производител, който работи за тях и пуска на вътрешен пазар с тяхната опаковка.
filmatoplo - майстор
:? По Бургаско нещо няма пелети , ако някой знае да каже , 1-2ма нещо не вдигат телефоните .
шоп - майстор
Ще има пелети :-D
в София и в софииските квартали и села са плъзнали едни камиончета с прикачени моторни дробилки. Нямам представа дали са към общината или е фирма, но събират и дробят всякакви растителни отпадъци складирани пред домовете. Май месец отсякох две големи плачещи върби. Купа с вейките от върба бе внушителен.Имаше и около 2 кубика окастрени рози от пролетното почистване. Само пред дома ми имаше матерял за половин камионче млян отпадък. Попитах бачкаторите какво правят отпадъка и отговора бе: "пелети"

:-D интересно ми е колко ли е калоричността на розови пелети и пелети от клонки върба?!
kalin72 - майстор
розови пелети
Най-малкото може да ухаят приятно, супер ще са за камина :mrgreen:
Christo - майстор
Най-вероятно са тарикати, добиващи почти безплатна суровина.....На малките клонки проблемът е относително големият дял кора в цялата маса и от там голямо пепелно съдържание в крайния продукт. Една година се топлих с пелети, които после се оказа, че са правени от изрезки от акация, но заедно с кората. Топлеха добре, но много пепел, много нещо! Не случайно по книжките пише, че трупите първо се белят и после се мелят. И по нашия край се навъдиха производители, но повечето наблягат на количеството. Качеството е на по-заден план.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: