• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валериус - специалист
Това, че суровината му е навън, само повишава разходите на производителя, защото той трябва да изсуши материала до необходимата технологична влага (според раличните преси 10-14%), но това не разваля качеството на крайния продукт. По може да се влоши ако се използва материал с повече кора или по-калпава дървесина (липа, топола, капаци). Но сериозните производители си закупуват дървесина от сечищата, мелят и произвеждат така, че при тях качеството е с почти еднакви параметри.
Christo - майстор
След като имаш възможност да влезеш в двора на производителя, направи ако е възможно "промишлен шпионаж" Ако суровината не е на бетонирана или асфалтирана площадка, ами в калта, после и в пелетите ще има пясък и кал. Ако дворът е пълен с капаци от бичени трупи, почти сигурно мелят и корите, а пък в капаците кората е 50%. За предпочитане са производители на мебели и столове, тъй като те мелят изрезките от основното си производство и в тях няма кора. Суровината на открито на двора не е добър сигнал.
corropt - напреднал
За пелети произведени от фирма Зенит - 357 ЕООД с. Елешница. Образуват доста шлака което налага чистене на 48 часа. От към пепелно съдържание мисля че са добре. Според мнение на техниците на ерато калоричността им отговаря на това което е изписано на чувалчето. Взех ги за 350лв/т като ми направиха 2 доставки уж от едни и същи пелети, но има разлика в опаковката. Много ми ги препоръчваха много ги хвалиха, ама за шлака никой нищо не ми каза като давах парите :(. Немога да кажа дали мнението ми е положително или отрицателно, защото до сега не съм горил никакви други.

Прикачен файл

rsz_picture_082.jpg

Прикачен файл

rsz_picture_080.jpg

Прикачен файл

rsz_picture_079.jpg

Прикачен файл

rsz_picture_077.jpg
feikot - специалист
С каква горелка си ?
corropt - напреднал
biotech 35
С фабрични настройки така се получава, с настройки които аз си правих докато експериментирам след четене по форума пак същия резултат. След настройка от техниците от ЕРАТЕРМ с газанализатор и термометър за изгорели газове пак същата работа.

ПП.Горе съм написал че техниците са на ерато ама съм се объркал.
feikot - специалист
Това вярно ли е ?

"Разход на пелети при номинална мощност - 4.2 кг/ч."
corropt - напреднал
feikot написа:
Това вярно ли е ?

"Разход на пелети при номинална мощност - 4.2 кг/ч."
Ако този въпрос е към мен ми е малко неясно къде съм написал такова нещо?? Ако имаш предвид за горелката, къде го четеш това ?? Информацията по сайта и в инструкциите към горелката съдържа много невярна информация. Ако имаш въпроси за горелката питай тук: viewtopic.php?f=10&t=40908&p=517865&hilit=biotech#p517865

с радост ще ти отговоря.

ПП. Ако администратора прецени да изчисти последните мнения, които не са по темата за производители на пелети.
feikot - специалист
Към тебе е,да. Не си го писал ти,от разни сайтове го видях и за това те питам реално в практиката дали е вярно :)
plastkomfort - специалист
Има 30 тона свободни пелети за 300 лв. на тон но може и да паднат в цената.
В момента горя от тях не са лоши.
Ако има желаещи мога да дам кординати.
filmatoplo - майстор
Само за информация - Дъбови пелети на промоционална цена 250 лв тон Бургаски регион .днес случайно разбрах от мой клиент на когото съм монтирал отоплителна инсталация , той се занимава с дърводобив и е затворил кръга с дървесината , тоест прави вече и пелети , работи с истинска дървесина без примеси от слама , други .
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: