• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
fbr написа:
сигурно няма да е далеч времето и на пелетите от въглищен прах. Това ще засегне и теб сигурно.
За въглищни пелети Ø 14 мм ти трябва и горелка за въглища. Разликата в цената им в сравнение с калоричните ситни въглища и слънчогледовите пелети е пренебрежимо малка.
Прикачен файл:
Снимка на екрана на 2015-04-08 в 17.05.23.png
sensi - специалист
Да ви кажа за една измама на производителите на пелети. Купих си разложки пелети и установих , че чувалите тежат по 14,200 кг. Ито не един чувал, а явновсички(премерих десетина). Ако имате възможност премерете някой чувал и споделете.
n.ganev - майстор
Айдееееееееееееееее #-o Е сИа си еВа мамата - ще си купуваме електронни кантари Баси
Последна промяна от n.ganev на чет апр 09, 2015 10:17 am, променено общо 1 път.
batboby - напреднал
6osi6 написа:
fbr написа:
сигурно няма да е далеч времето и на пелетите от въглищен прах. Това ще засегне и теб сигурно.
За въглищни пелети Ø 14 мм ти трябва и горелка за въглища. Разликата в цената им в сравнение с калоричните ситни въглища и слънчогледовите пелети е пренебрежимо малка.
Прикачен файл:
Снимка на екрана на 2015-04-08 в 17.05.23.png
Преди време разговарях с тях и ми казаха, че планирали скоро да пуснат на пазара въглищни пелети фи 6мм и 8мм.
rosso666 - специалист
Абе колегата май е прав.и аз имам наблюдения че торбичките са по леки.
kalin72 - майстор
Не пише ли колко % +- от обявеното тегло може да варират? Щото тази разлика от 800 грама е за 5-6% минус...
s_s1 - специалист
Christo написа:
Миналата година и аз се полакомих за евтини пелети от далече. Имам предвид от Попово до Троян. Намерихме ТИР, четири човека по пет тона. После търсихме къде да го разтоварим, съответно мотокар, друго по-малко камионче но пък със падащ борд, за да стане разтоварването по-лесно, после транспалетна количка, за да не мъкна пелетите от далече.... Накрая, като ударих чертата излезе, че кярът е символичен. Сега плащам само на един, кара ми ги у дома, стоварват ги чувал по чувал и всичко е ОК. В процес съм на изработка на устройство за механизирано стоварване и пълнене на бункера на котела, но още не съм готов. Ще има и снимки, "като му дойде времето"
Тези от Попово какви са, слънчогледови или? Защото пробвах слънчогледови от Попово докарани с камион насипни в Търговище, 180лв/тон имаше ужасно много пепел и бяха влажни.
chungata - специалист
kalin72 написа:
Не пише ли колко % +- от обявеното тегло може да варират? Щото тази разлика от 800 грама е за 5-6% минус...
По-скоро 1-1.5% е допустимото отклонение.
Christo - майстор
kalin72 написа:
Тези от Попово какви са, слънчогледови или? Защото пробвах слънчогледови от Попово докарани с камион насипни в Търговище, 180лв/тон имаше ужасно много пепел и бяха влажни.
Не, от акация бяха, но имаше много кори в тях и правеха много пепел. После разбрах, че ги правили само от изрезки.
Аз втора зима горя от горнооряховските пелети (точно срещу Грейкото) и съм относително доволен.Знам че основно работят за износ за Италия но чат пат правят и вътршния пазар.
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: