• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
digitalpr написа:
Добре... нелепо е, разбираш ли? :)

Друг е въпроса, че аз например нямам нищо против да разбера за нов производител на пелети, пък макар и под формата на явна реклама във форум.
Нелепо а ? А значи не е нелепо,последните 10 мнения да са за това,защо правя реклама на нещо от което съм доволна и на нещо,което е обвързано с темата...Нелепо е,че изобщо ми правиш забележка за такова нещо,защото това е извън темата..Може да си направим нова тема ако толкова държиш да се заяждаш с мен :axe: ...Аз просто си изказвам мнението,а ти направо си ме линчуваш :butthead: :)
digitalpr - специалист
Нелепо е да се оправдаваш... няма да убедиш никого. А иначе, аз нямам против да има реклама във форума. Все пак ако не я беше аправила, сега нямаше да знаем за този производител на пелети. Или поне аз.
digitalpr написа:
Нелепо е да се оправдаваш... няма да убедиш никого. А иначе, аз нямам против да има реклама във форума. Все пак ако не я беше аправила, сега нямаше да знаем за този производител на пелети. Или поне аз.

Не съм се оправдавала,а се защитавах :) Важното е да не е с лошо.... [-X :)
rosso666 - специалист
Ако пренебрегнете факта че твърдят че са без кори(основен фактор за понижаване на качеството) цената за този момент не е никак висока по скоро нормална.
filmatoplo - майстор
Наблюдавал съм една фабрика , материала и е складиран в двора , тоест дървата с кората са на дъжда :wink: , машина трактор с щипка ги гребе и кара в хангара с машините -отпадък няма :wink: , значи кора- мора , сухо -мокро всичко става на пелети .Ако аз нещо не забелязвам относно производствения процес това е др въпрос , но на пръв поглед това се вижда.Не вярвам да махат кората , която би била 10-15% разход материал :? , качеството на тази фабрика е само едно -клас А1 :-D .За хубаво или лошо , ако мина на пелети се очертава и аз да съм клиент на тази фабрика заради цената и локацията .
rosso666 - специалист
Важното е горелата да може да го гори и да са на приемлива цена !!!!
filmatoplo - майстор
Горят си , но нямам база за сравнение , не съм видял и горил от тези прословути пелети без кора :? :-D .
rosso666 - специалист
Отклнили сме се от основния принцип на пелетите .... ТЕ СА ОТПАДЪЧЕН продукт.
feikot - специалист
Мога да съдействам за закупуване на пелети от габровнишките. Доста хора горим от тях и са с доста задоволително качество. 95% отиват за износ и за сега освен един дистрибутор,всичките потребители са пряко или косвено свързани със завода. 330 беше последно тона,но са направени в ЗАВОД,както трябва,с линиите,пресите,дробилки,сушилни и прочее,а не в халето и с греблото да сипваме стърготината в пресата. На ЛС.

Относно тази анелия,аз я докладвах,съветвам и всички останали да го направят. Дебелоочието и е безгранично,ако изобщо стои анелия зад профила,а не самия бат Жоро.
Christo - майстор
Лошото за нас е, че в Европа има дефицит на пелети, и който произвежда читави пелети гледа да ги изнесе. Там се контролира качеството и който пише едно на етикетите, а пък вътре е друго, бият през ръцете. Всеки може да даде в лабораторията хубави пелети(дори произведени от друг) и после да размахва хартийката. Не съм чул някой у нас да е осъдил производител или търговец, че не му съответстват пелетите на заявеното качество. Пелетите с кора в тях са по-нискокалорични и правят повече пепел. Хубавите горелки ги горят без проблем. Ако цената е достатъчно ниска, може да се окажат изгодни. Аз лично купувам от производител на мебели и той няма откъде да вземе кора, защото пелетите са му от изрезки от заготовки за детайли. Ако дървата са на двора в калта, ще има пръст и пясък в пелетите. Какъв клас А, какви пет лева?
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: