• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
Да споделя за един производител който ще зачеркна от възможните доставчици :evil: Фирма Шарк 2012 /Shark 2012/ Несебър ,веднъж бяха ми давали техни 8 чувала /от приятел/ и в общи линии не бяха зле,оня ден заредих 1 тон от тях и след първите 5 чувала изчистения ми до блясък котел http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 10&t=48711 заприлича на ауспух на стар дизел с издухани сегменти,всичко е покрито с черен пухкав мазен филм които по никакъв начин не може да произхожда от дървен материал ! Бях чувал че слагат "подобрители" от Нефтохима,но се подлъгах от онези 8 чувала които може да са били от някоя партида когато не е имало в наличност от тази суровина /или са за свой хора/ ,но тези са натъпкани яко с нея и като твърдост са доста по-меки и трошливи от Миролюбовските които ползвах преди тях и които освен пепел не отделят такива мизерии !
lusynik - специалист
До Милен.Потърси в тубата как се реже дъното на котела за по-голям пепелник.Има доста клипове с Виадрус.Поздрави!
n.ganev - майстор
Днес си поиграх малко и почистих бункера.След пресяване на 12бр. чувалчета по 15кг. пелети / необходима доза за зареждане на бункерчето / напълних почти 1чувал от пелети с трици :shock: . Ха честито!
milenskior - специалист
lusynik написа:
До Милен.Потърси в тубата как се реже дъното на котела за по-голям пепелник.Има доста клипове с Виадрус.Поздрави!
Проучил съм въпроса вече колега и лятото ще преустройвам котела.
Просто съм го споделил в темата за Грейко.
Работя в машиностроителен завод и имам възможност да си направя огнището отдолу сам.
Ще си направя достатъчно голям пепелник за да изкарва поне 24 часа на слънчогледови пелети, а също така мисля да сложа и изолация на самото огнище за да не губя топлина от него.
Остава само да се намерят и евтини слънчогледови пелети(ще ми се да са под 200 лв за тон пакетирани)
Ruseff - специалист
Не смотря на доста противоположни мнения за несходство,или по-точно нежелателно,"съжителство" на Виадрус с пелетна горелка мога да кажа,че при мене се получи идеална комбинация.След основно почистване на мизерията от "кюмура" в неделя,темп.на изх.газове спадна с градуси-от 115-120,при една и съща т. на котелната вода,сега е 95 градуса.Да му се не нарадваш :-D

Прикачен файл

DSC_0260.jpg Кутията под котела я чистя веднъж седмично,тенекия и половина пепел.

Прикачен файл

DSC_0264.jpg
ickoo - помощник
Някой пробвал/ползвал ли е пелетите на Еко Грийн Еоод - казаха ми, че са до гара Елин Пелин? Пелетите са иглолистни, рекламират ги като А1 клас. Ако имате впечатления - калоричност, разход сравнение с велинградските или разложките примерно?
ico_3 - специалист
[quote="Ruseff"]Не смотря на доста противоположни мнения за несходство,или по-точно нежелателно,"съжителство" на Виадрус с пелетна горелка мога да кажа,че при мене се получи идеална комбинация.След основно почистване на мизерията от "кюмура" в неделя,темп.на изх.газове спадна с градуси-от 115-120,при една и съща т. на котелната вода,сега е 95 градуса.Да му се не нарадваш :-D[/quote]

Ruseff ,определено ме заинтригува ще ти звънна тия дни да видя системата :-D
Ruseff - специалист
Заповядай...Вече двама ми целуват ръка :-D ,кат, на отец Константин... :lol:
Извинявам се за шегата,но наистина хората са много доволни от преработката.
ico_3 - специалист
[quote="Ruseff"]Заповядай...Вече двама ми целуват ръка :-D ,кат, на отец Константин... :lol:
Извинявам се за шегата,но наистина хората са много доволни от преработката.[/quote]

:-D Към 17:00 като се прибирам от работа ще ти звънна.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: