• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maxuel82 - специалист
Ситуацията е следната :arrow: Вече 2г. се отоплявам на ток с акумулираща печка и духалки но ми излиза скъпо и си стоя на студено :-D Затова реших да си направя локално парно !Изчел съм целия форум "отопление" и ми станаха ясни доста неща относно изграждането и експлоатацията на локалното парно ,но тъй като информацията е много и понякога противоречива затова пускам нова тема в която да задавам въпросите си и да обяснявам какво точно правя за да се избегнат грешки !!! Моля за ВАШИТЕ професионални съвети !!! Като за начало мисля де сметна необходимата мощност за отоплението на апартамента! Апартамента е панелка на 2-ри етаж изложението е изток-запад има нова ПВЦ дограма 5камерна с 32мм стъклопакет и високоенергийното стъкло"ClimaGuard Solar" :arrow: скоро ще има и 5см. външна изолация от EPS!Пода е с 2см дъбов паркет ! Мощността я смятам по"формулата" 65w/m3 съответно 180w/m2 !!! Ето и старите радиатори с които се топлех когато имаше централно парно и с тях беше много топло но не им знам мощността :? имате ли представа колко е мощността на тези радиатори ? :? и изобщо правилно ли съм сметнал мощноста необходима за отпление :? :? :? :arrow:

Прикачен файл

hol.jpg
hol.jpg (36.75 KиБ) Видяна 19920 пъти

Прикачен файл

spalnite.jpg
spalnite.jpg (30.78 KиБ) Видяна 19920 пъти

Прикачен файл

r -r wsekidnevna.jpg
r -r wsekidnevna.jpg (43.72 KиБ) Видяна 19920 пъти

Прикачен файл

shema 1.JPG
shema 1.JPG (42.88 KиБ) Видяна 19920 пъти
montoya - майстор
Ето таблица с мощностите на радиаторите https://docs.google.com/Doc?docid=0AWJf ... y=CLHjsqYJ
maxuel82 - специалист
Нещо немога да схвана :ops: какво е тип 21;22:33 :? мойте старите радиатори от кой тип са ? и доколкото схващам мощността е дадена при 90на входа и 70градуса на изхода и 55на входа и 45 на изхода ??? Искам да попитам и още нещо :arrow: тъй като има много фирми производители на радиатори радиаторите на коя фирма са за поредпочитане и имат най-добро съотношение качество/цена :? иначе във всички големи хипермаркери като Баумакс Алати и практикер и др.има ал.глидери на цени от по 11-12лв /глидера ама им нямам доверие затова питам :? :? Някъде из форума бях видял че има добри отзиви за радиаторите "ЕРА" на Ерато ако са добри да се "закачам " на тях !!!
LazarGanev - "Велик майстор"
Твоите радиатори ми приличат на тип 21 (2 панела+1конвектор) или тип22 (2 панела+2конвектора) - от снимките не може да се види добре
naskov - майстор
Радиаторите от първата и третата снимка са тип 22 (панел, конвектор, конвектор, панел) , а от средната тип 11 (панел, конвектор).
Всеки майстор си хвали радиаторите с които работи. Аз работя с италиански алуминиеви радиатори Елегант, Фокус, Хелиус. Просто са перфектни
maxuel82 - специалист
Благодаря :gott: А някакви предположения по колко вата са радиаторите от снимките че от таблицата немога да разбера ! :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е как - разбрал си я. Дадени са мощностите при различни температури - всимаш която ти трябва. За тебе 90° са химера, затова ще вземеш някаква междинна мощност - за 60-70°. Приблизително естествено.
maxuel82 - специалист
Много Ви благодаря :prayer: започва да ми се изяснява ? А по схемата която съм дал горе -долу правилно ли съм изчислил мощността на радиаторите в зависисимост от големината на помещенията и спрямо мощността на старите радиатори :? И изобщо ще ми вършат ли работа радиатори пресметнатата от мен мощност :? :? :?
maxuel82 - специалист
Oказва се че панелните радиатори са по-мощни от алуминиевите :? до този извод стигнах от таблицата http://www.bgtherm.com/products/heating ... davane.pdf !Оказва се че моя радиатор Тип 22 (на първата снимка) има мощност от 1500W до 5000 W :shock: в зависимост от температурата на топлоносителя :shock: Алуминиев радиатор с този размер ще отдава не повече от 2000W ! :? :? :cry: :cry: Моля Ви кажете правилно ли съм разбрал :? :? :? Защото много се омотах вече :cry: Че ако е така защо да се набутвам с алуминиеви радиатори панелните са наполовина по-евтини :? 2. И добро ли е качеството на тези радиатори "KORADO"????
Iliev Labs - специалист
А защо не подкараш парното с радиаторите, които вече имаш?
После един по един ще ги подменяш, може и с конвектори.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 42

Тема "Локално парно- въпроси за направата му + снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: