• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tinalex - специалист
А имате ли откъде да влиза въздух в помещението?Има си значение.
maxuel82 - специалист
tinalex написа:
А имате ли откъде да влиза въздух в помещението?Има си значение.
Има има :wink: Горе долу ми се налага да слагам дърва на всеки 90 минути (час и половина) Ако не сложа камината загасва и трябва пак да я паля ! :?
tinalex - специалист
И аз така я зареждам,но през 2 часа ръчкам с ръжена да падне пепелта в чекмеджето и затварям въздуха.Слагам по малко дръвца,но поне 2 да си помагат.
maxuel82 - специалист
tinalex написа:
но поне 2 да си помагат.
Е да ама колко големи ? Че аз ако сложа две от мойте нищо не става!Дървата са дъбови!ама с две не става работата :-D Иска си поне 5-6 през около 2 часа !

Прикачен файл

Picture 003.jpg
Picture 003.jpg (35.51 KиБ) Видяна 5444 пъти
Bobivan - специалист
Тургай ,не реви....Огнярския занаят не е лесен....затова и слагаме толкоз пелетни камини напоследък....никой не му се аргатува на камина... :lol: :lol: :lol: :lol:
hailo - специалист
Bobivan написа:
Тургай ,не реви....Огнярския занаят не е лесен....затова и слагаме толкоз пелетни камини напоследък....никой не му се аргатува на камина... :lol: :lol: :lol: :lol:
Пелетни печки тип камина или пелетни горивни камери за вграждане,първите са около 3000 лв а вторите около 5000-8000 лв от кои точно слагаш повече напоследък? :?
Bobivan - специалист
Какво от "пелетна камина" не разбра?!? :lol: :lol: :lol:
hailo - специалист
Bobivan написа:
Какво от "пелетна камина" не разбра?!? :lol: :lol: :lol:
Ти си този който не прави разлика между свободностояща печка и горивна камера за вграждане а уж напоследък ги монтираш много често.
:lol:Нищо всеки може да сбърка човешко е. :lol:
Bobivan - специалист
Правя разлика и съм написал абсолютно точно какво слагам...... :lol: :lol: :lol:
tinalex - специалист
maxuel82 написа:
tinalex написа:
но поне 2 да си помагат.
Е да ама колко големи ? Че аз ако сложа две от мойте нищо не става!Дървата са дъбови!ама с две не става работата :-D Иска си поне 5-6 през около 2 часа !
Цепни ги на 2 и ще стане.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42

Тема "Локално парно- въпроси за направата му + снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: