• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
1115 - специалист
Еми да - що не пробваш?
Вярно може пък напук на всички черногледци, а и на онази жена от дирБГ, която покрила таваните с туй чудо и и станало лошо от сметката за ток, да ни натриеш носа.
fu4ko - специалист
1115 написа:
Еми да - що не пробваш?
Вярно може пък напук на всички черногледци, а и на онази жена от дирБГ, която покрила таваните с туй чудо и и станало лошо от сметката за ток, да ни натриеш носа.

Споко.Аз съм се заел със случая да пробвам,но не обещавам,че ще стане бързо.Все пак трябват и кинти за да живеем
rumeniak - специалист
1115 написа:
Еми да - що не пробваш?
Вярно може пък напук на всички черногледци, а и на онази жена от дирБГ, която покрила таваните с туй чудо и и станало лошо от сметката за ток, да ни натриеш носа.
Според физиката която съм учил аз, топлината се издига нагоре, и следователно монтирайки подово отопление на тавана естествено че ще и стане лошо от сметката за ток.
1115 - специалист
Е да де ама според същата физика, лъчението се разпространява перпиндикулярно на излъчващата повърхност.
От това, а и от твърденията, че в същност инфрачервените лъчи затоплят предметите, а не въздуха следва, че не е проблем.
Реално затоплените предмети се охлаждат от въздуха в помещението и пак стигаме до същността, че 200W мощтност са си точно 200W. Делаверата от тези инфрачервени печки, платна, ленти и т.н., е че остава едно приятно чувство за топлина.
Зимата в слънчев и студен ден пак имаме този ефект.
Leon - специалист
rumeniak написа:
.......Според физиката която съм учил аз, топлината се издига нагоре ....
Учил си, ама този урок си го забравил!

Не се издига топлината, а топлия въздух.
rumeniak - специалист
Leon написа:
rumeniak написа:
.......Според физиката която съм учил аз, топлината се издига нагоре ....
Учил си, ама този урок си го забравил!

Не се издига топлината, а топлия въздух.
Да прав си, не се изразих правилно - топлия въздух се издига нагоре.
Между другото прочетох темата в DIR и мога да каже следното: Топлили са тавана (грешка на фирмата явно)
при 4КВ инсталирана мощност нон стоп да работи за 30 дни са 2880 КВ по максимална цена 20 ст са 570 лв.
Което на практика е почти невъзможно. Не пиша това за да ви убеждавам в качествата му а за да споделя опит. Неприятно ми е че се изказват отрицателни мнения от хора които дори на се се докосвали до него. Факт е че който си е купил за проба повтаря и потретва. Аз не харесвам климатика но не пиша отрицателни неща за него нали? Само изразявам мнение!
Leon - специалист
И аз изразявам мнение!

Ама ... моето мнение е на база Закон за съхранение на енергията.

п.п. Не съм толкова умен, че да пренебрегвам мнението на толкова велики учени!
hidrazin - майстор
rumeniak написа:
Според физиката която съм учил аз, топлината се издига нагоре...
Явно сме учили различни физики. Според моята нагоре се издига топлият въздух. Пък и това фолио нали беше лъчисто инфрачервено?
Освен това според всички обяснения топли директно предметите като въздухът остава сравнително студен. Та няма какво токова много
да се издига нагоре.
Проблема в описания случай идва от там, че е било монтирано в тавана зад гипсокартона. Еее... няма как да преминат IR лъчите през гипскартона.
Ще трябва първо той да се загрее и да почне на свой ред да излъчва. Това е съпроводено с огромни загуби. Гипскартона хич не е добър проводник
на топлината. Та каквото и да поставите пред това фолио ефекта хич няма да е добър. Тогава си става един най-обикновен нагревател. Разбира се
има и специални материали пропускливи в инфрачервената област, но са си скъпички.
Същото важи и ако е монтиран под теракот. Тогава става най-обикновено подово отопление. В такъв случай може да се замени с най-обикновен кабел за подово отопление на цена 15-20 лева.
А както знаем подово отопление не се препоръчва за спални. Защото при подово полагане се загрява пода и прахът от пода и акарите се вдигат и циркулират на една височина от 30-50 см.
В голяма част от спалните главата ти се намира на тази височина и цяла нощ си ги дишаш тези работи. :) Освен това и хич не е препоръчително
за малки бебета до няколко месеца. Ще ми е много интересно да видя и някоя болница с такова отопление. :cool: Никакъв шанс!
А кой до какво се е докосвал няма как да знаеш. За да пиша тук, значи имам виждане по въпроса.
:partyman:
fu4ko - специалист
Никой не е казал,че ще се топли с 200 вата.За толко можах да отделя пари като за проба.ще видя кога ще взема още 200 вата фолио.Освен това се слага термо регулатор.Гледах по сайтове за най ефективно с готов уред,че се слага на тавана.

Прикачен файл

baner-az-moga-infrared.jpeg
baner-az-moga-infrared.jpeg (22.68 KиБ) Видяна 2596 пъти
hidrazin - майстор
Какъв регулатор? Скоро време няма да ти е необходим, поне докато не си накупиш доста квадрати от това фолио.
Никакъв шанс да ти изключи регулатора в тези 200 вата. Е може и да изключи ама лятото. И тази картинка дето си я
сложил е голяма глупост. Както казах за бебета до няколко месеца не се препоръчва инфрачервено отопление, защото
потните им жлези не са добре развити още и те не могат да регулират температурата на тялото си и са трудноподвижни.
Като почнат да щъкат насам-натам не би трябвало да има проблем. Освен това разполагането на тавана на такова отопление
води до ефекта "Топла глава, студени крака".
Другото е вярно - може да направиш икономия от 5-10% поради факта че дишаш по-студен въздух.
:partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16

Тема "С какво да се отоплявам?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: