Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vodopada - специалист
Монтажа на горелката съм го направил на горната врата ,както е показано тук http://www.atmos.cz/english/kotle-009 .След два дена настройки разхода ми е 40кг.за24часа.Това е с пелети от bauMax .
Може горелката да се монтира и на вратата на горивната камера,както тук http://www.atmos.cz/english/kotle-003-k ... zemni-plyn но тогава не можеш да комбинираш горене с дърва при монтирана горелка.
filmatoplo - майстор
Водопада :) здравей -благодаря за уточнението , за горелката кои термостати ползваш оригиналните в котела ли , и понеже котела си има вентилатор как се съчетава с този на горелката -двата не си ли пречат или този на котела се игнорира някакси. :?
Последна промяна от filmatoplo на пет окт 15, 2010 9:41 pm, променено общо 1 път.
sensi - специалист
vodopada написа:
След два дена настройки разхода ми е 40кг.за24часа.Това е с пелети от bauMax .
Да те питам, колко kW ти е котела и колко време работи за да изгори това количество.
vodopada - специалист
Здравейте на управлението за 4-пътния вентил имам изводи за управление на горелка,аз обаче използвам термостата на котела.Вентилатора го изключвам от буксата.Както по-горе ви писах правя проби и вчера сутринта заредих с пелети велинградски взети от приятел ,напълних бидона от ,който взима шнека и заминах.Тази сутрин котела не работи ,свети авария отварям вратата с горелката и познайте ,
легенчето на горелката пълно до горе с пепел все едно е кварцов пясък.
И едни твърди образувания от долу.При пелетите от bauMax нямаше никаква пепел.Котела ми е комби С 20 гори денонощно.
filmatoplo - майстор
Ай стига :) значи с тези некачествени пелети не работи :? Ерато кои препоръчва , и други хвалят Баумаксовите пелети. Като върнеш старото гориво и я рестартираш ще си тръгне горелката - само дано нещо не е конструктивно , че този стария модел все му препоръчваха почистване на легенчето . :? Ама щом с Баумакса е работила значи само горивото е виновно.
LazarGanev - "Велик майстор"
vodopada, не разбрах за вентилатора - кога и защо го изключваш? Променял ли си нещо положението на клапата? Аз също ще отделям захранването на горелката да не е от контролера, че нещо взеха да горят бушончетата - за горелката са предвидили 5А, а той идва на ръба. Пелетите, които Пламен си купи преди да замине на плаване също дават много пепел, но той купи за цялата зима и трябва да се прецизират настройките и ако трябва - ще се правят рационализации по горелката :)
filmatoplo - майстор
По добре отделно с работен и блокиращ термостат , издържащ на повече ампери. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, така съм го направил - сивата кутийка на мястото на котелния термоста е точно такъв битермостат на Еммети - представлява комбинация от работен термостат, през който минава работната фаза и авариен термостат, който изключва цялото захранване на горелката при достигане на 95°С в котела. Но смятам да сложа 10А автоматичен предпазител преди да докарам фазата до битермостата.

Прикачен файл

DSC03184.JPG
DSC03184.JPG (107 KиБ) Видяна 6797 пъти
kok - специалист
Тази сутрин котела не работи ,свети авария отварям вратата с горелката и познайте ,
легенчето на горелката пълно до горе с пепел все едно е кварцов пясък.

ами много хубави пелети направо чудесни :lol: пък и тя много капризна тая горелка иска да папа само баумаксови 6.50лв/15кг :-D
аз си бях направил пепелник от кокса който се беше образувал в горелката :-D пак от качествени пелети :lol: ама нали бяха евтини е и от време на време го премахвах ръчно иначе задънваше горелката

vodopada май миналата зима беше монтирал един котел AIGE в Поморие какво стана с него дай някакви отзиви че и аз съм със същия

Тема "Горелка за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: