Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Лазаре хванахте , :) ти си го завил на мястото на регулатора за въздушната клапа която не трябва .така беше и на Дакона -само че отстрани :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами това е най-удобното място - използва се сондата на котелния термостат в която се побират идеално ампулите на двата термостата. а пък и самата скала ти е пред очите.
filmatoplo - майстор
Преди да напълни шнека го включваш някъде в расклонител и после в щепсела на горелката -така ли .
LazarGanev - "Велик майстор"
Да много време отнема първоначалното пълнене на шнека - може би 15-20 минути, ако не и повече, понеже оборотите му са малки
filmatoplo - майстор
:) Да доста време -някой би помислил че нещо не е наред .Номера е като тръгне горелката да върти бавно че -чувалче подир чувалче. :-D но това зависи от мн работи.
LazarGanev - "Велик майстор"
То като тръгне горелката, шнека пак не върти постоянно, а на импулси - няколко секунди върти, няколко секунди почива за да изгори порцията. Продължителността на тези времена може да се регулира.
filmatoplo - майстор
:) Да , аз шегувито го казах -че ще върти бързичко :wink:
vodopada - специалист
kok написа:
Тази сутрин котела не работи ,свети авария отварям вратата с горелката и познайте ,
легенчето на горелката пълно до горе с пепел все едно е кварцов пясък.

ами много хубави пелети направо чудесни :lol: пък и тя много капризна тая горелка иска да папа само баумаксови 6.50лв/15кг :-D
аз си бях направил пепелник от кокса който се беше образувал в горелката :-D пак от качествени пелети :lol: ама нали бяха евтини е и от време на време го премахвах ръчно иначе задънваше горелката

vodopada май миналата зима беше монтирал един котел AIGE в Поморие какво стана с него дай някакви отзиви че и аз съм със същия
Работи си добре,не е капризен от към пелети,както горелката.Незнам с костилки как ще работи.Правихме проби с няколко вида пелети.С атоските прави шлака но тя пада след почистването и не пречи при следващото запалване.

Прикачен файл

45.jpg
45.jpg (42.45 KиБ) Видяна 6914 пъти
filmatoplo - майстор
Друга горелка със същото гориво дали прави този налеп. :?
Колеги, би ли ми казал някой, към кого да ке обърна да ми монтира пелетна горелка на ново италиянско коле, което в момента е с нафтова горелка?

Тема "Горелка за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: