Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
За Дулово или за Угърчин става въпрос? :wink:
naskov - майстор
stoickov написа:
Колеги, би ли ми казал някой, към кого да ке обърна да ми монтира пелетна горелка на ново италиянско коле, което в момента е с нафтова горелка?
A дали ще мине номера :?
filmatoplo - майстор
Вчера се ровех в гугле изображения на Пелетни котли , там видях 1 котел който сам си почиствал горивното легенче -като изхвърля такива образования като на Водопада -приличащи на кварцови :) значи това си е навсякъде.
LazarGanev - "Велик майстор"
Котлите, които са специално за пелети си имат такъв чистач и това им позволява да горят всичко,дори и най-долнопробните пелети, чипсове, стърготини и т.н.
armagedamian - специалист
LazarGanev написа:
Котлите, които са специално за пелети си имат такъв чистач и това им позволява да горят всичко,дори и най-долнопробните пелети, чипсове, стърготини и т.н.
Не всички котли имат самопочистване.Айге - то има защото е пригодено за гадни пелети.Хората ,които произвеждат това котле са ми познати и доста пъти са ми обяснявали защо и как се правят пелетни котли пригодени за Българския пазар :)
Готино клише а!
LazarGanev - "Велик майстор"
Ерато също имат такива котли;
http://erato.bg/product/bg/products_det ... and_id=817
Дали само на българския пазар има калпави пелети - не знам, но ако котелът е само за това гориво, наистина трябва да може да гори всякакви. А пък присадените горелки наистина са по-придирчиви
bili&steki - специалист
Това е следващо поколение пелетен котел, с КПД достигащ 93%, базиран на разработката „ERATO PELETHERM 25”, получил златен медал на международния технически панаир през есента на 2008г


Голям смях... :lol: още не съм срещнал собственик на подобно чудо ,дет да не го псува :? :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
За стария ли говориш? Щото за новия (този от снимката - Пелетерм 30) отзивите са много добри
bili&steki - специалист
Да , за стария . За този модел още нямам мнение... но не мисля ,че ще е много по-различно :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Не вярваш в развитието? :)

Тема "Горелка за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: