• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
BAlexandrov - специалист
Хайде в тази тема обсъдим кой как ползва климатиците си. На мен ще ми е за първа година да се отоплявам с тях и търся съвети. Варианта цял ден да работи, а няма никой в къщи не ми се струва твърде ефективен. Може би като дойде зимата, да - но сега не си струва. Или пък поне да го намалявам на 18-20 градуса през деня, а през нощта? Когато сме в къщи комфортно се чувстваме при настройка на 22-23 градуса.

Въпросът е какъв е вашия опит при какви настройки да стои и как да автоматизирам това - мразя да цъкам копчета постоянно.
Самия климатик има само таймер за включване/изключване, но еднократен - задаваш му кога да се пусне и той спира и започва да чака :?

Мислех си дали няма от рода на универсалните дистанционни, които да се програмират да излъчват някаква команда в даден час :idea: Виждали ли сте подобно нещо?
EDI - майстор
През зимата машината трябва да работи постоянно, само регулираш температурата.Като те няма на 16-17, като се върнеш, слагаш 22-23.По този начин стаите винаги са темперирани, машината само поддържа или леко догонва температурата, по икономично е, щади се компресора, работи по-тихо.Иначе цял ден се гонят белите мечки и като се върнеш, тормозиш машината, мъчи се да навакса големи температурни разлики, заскрежава външния топлообменник много бързо/при интензивен топлообмен конденза е много повече и замръзва по-бързо/, увеличава циклите за дефрост и пак не ти е комфортно.
BAlexandrov - специалист
Има ли вариант за автоматизиране на смяната на температурата?
Последна промяна от BAlexandrov на вт окт 05, 2010 2:45 pm, променено общо 2 пъти.
EDI - майстор
Няма смисъл от упражнението.При постоянно включен климатик и малка температурна разлика за догонване, машината много бързо достига зададената температура с минимален разход.
BAlexandrov - специалист
Намерих едно дистанционно, което има такава функция :-D
Записва макроси - поредност от команди и час в който да го пуска. В момента не е налично, но ще поровя още
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4571
BAlexandrov - специалист
Взех подобно дистанционно - вчера цяла вечер програмирам :-D
С обучаване му направих три копчета да отговарят за три режима на температурата и после 4 макроса, които да ги пускат вечер и сутрин.
Проблемът е, че трябва да седи някъде насочено към климатика и да не се пипа :?
PiOnEeR - помощник
Климатика трябва да ти работи м/у 20-25 градуса кви са тея 17 градуса бе приятел ?
BAlexandrov - специалист
А ти от къде измисли тези градуси? Можеш ли да е обосновеш?
EDI - майстор
Ами на колко да работи, като по цял ден няма никой в стаята му.В къщи съм с три машини ТОШИБА 10SAVP-E - стаята на малкия, ДЖЕНЕРАЛ 09LDC - хола и спалнята И ХИТАЧИ Е10Н2 - трапезарията Когато през деня и вечер в тразезарията няма хора, държа на 17-18 градуса.Когато сме там машината е на 22 до 23 дори и в големите студове, от 18 до 22-23 затопля за отрицателно време.За другите два няма да говоря, те са ясни.Вечер спя на 19 градуса, в стаята на малкия ТОШКО е на 20 когато спи и на 21-22 в големите студове и през деня.Напълно нормални и комфортни температури.Ако ги вдигна до 25 направо ще изпукаме от жега.Със забележката, че си напправих външна изолация на цялата къща /8 до 10 см/ и топлозагубите ми са много ниски.
naB4o - специалист
За да не отварям нова тема, искам да попитам следното: конвектора на същия принцип ли е удачно да се ползва? :? или по-скоро обратното ?
  • 1
  • 2

Тема "Начин на ползване на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: