Най - вълнуващия въпрос зимно време.
toxata - напреднал
Здравейте,
Като много други и аз предимно попивам ценна информация от добре организирания форум, но за моя проблем не само, че не намерих тук, еми и в нет-а не намерих почти нищо. Какво всъщност се случва: парното е еднотръбно. След като правих ремонт, смених тежкия чугунен радиатор с алуминиев. Но до него не достига топло :cry: Входящата тръба, която започва от щранга е топла, но при радиатора е студена. Изходящите и двете са студени. Попитах майстора, който го слага (приятел ми е) и той остана учуден наистина. Каза ми да направя да пусна през винтила за обезвъздушаване да мине се завърти топлата вода и да видим дали ще се появи топлото. Почнах теста и минутка след това, входящата тръба на радиатора се стопли, и изходящата откъм щранга също. ООО чудо...да ама не! След може би 2часа източване се появи само в горната част на целия радиатор по дължина. Надолу така и не слезна топло по глидерите. Водата излизаща от винтила ставаше топла, след това хладка и така се редуваше. Радиатора съотвтно изстиваше и се затопляше, но не достигна температурата на щранговете :( Моля за някакъв съвет...
Снимка на системата
http://img408.imageshack.us/img408/6210/img0291n.jpg
Последна промяна от toxata на чет окт 28, 2010 3:29 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
така, както го описваш - запушена ти е изходящата тръба...

радиатора има ли кран на изхода - провери го дали е отворен...

виж тук

това в долния край на радиатора е вентил - първо се отвива с ръка една капачка, а под нея - с шестограм може да се регулира дебита...
да не би при теб това да е затворено?
AntonBM - специалист
Качи още снимки. Сам с тази няма да разберем къде е ключа за палатката. Снимай по-ясно всичко което се вижда по тръбите - радиатори, колектор и т.н.
На пръв поглед е въздушна тапа или затворен секретен вентил на 1 от всичките ти радиатори. Ако системата наистина е еднотръбна - 1 кран е достатъчен за да спре цялата инсталация. (торбалан ме изпревари)
toxata - напреднал
torbalan написа:
така, както го описваш - запушена ти е изходящата тръба...

радиатора има ли кран на изхода - провери го дали е отворен...

виж тук

това в долния край на радиатора е вентил - първо се отвива с ръка една капачка, а под нея - с шестограм може да се регулира дебита...
да не би при теб това да е затворено?
Долния кран го проверих. Развих го още малко-изравни се с началото на резбата на капачката един вид. Повече не посмях, защото преди 5 дни така развъртах горното (ръчното) кранче да видя дали е отвъртяно до край и ръкохватката ми остана в ръката, заедно със самото кранче :lol:
Наводних се зверски, добре че на щранга имам още две кранчета и спрях притока на вода :-D

Ето една схема, нарисувана току що. Студените тръби са преди да отвъртя винтила за обезвъздушаване. След като пусна след минута-две стават топли.Според мен има проблем с циркулацията по някаква причина и като отвъртя обезвъздушителя водата циркулира през него.
AntonBM написа:
...

Имам само един радиатор в апартамента и това е този на снимката :)
Тръбата върви както е показано с жълтия маркер :-D
Изображение
Последна промяна от toxata на чет окт 28, 2010 5:04 pm, променено общо 6 пъти.
vyrhara - специалист
Ако не е сменяно кранчето на изхода- гумичката му се изгърбва като гъба и даже при развито не пуска много вода.
toxata - напреднал
vyrhara написа:
Ако не е сменяно кранчето на изхода- гумичката му се изгърбва като гъба и даже при развито не пуска много вода.
Забравих да спомена: всичко е чисто ново, кранчета маркучи, радиатори, холендри, колена. Най-лошото е, че сме на база и ако не го оправя, освен че ще ми студено, ще трябва и да си плата на Топлофикация :cry:
torbalan - Дървен философ
лепни си ухото в радиатора и слушай докато развиваш :)

отделно, че не би трябвало да излети....
toxata - напреднал
torbalan написа:
лепни си ухото в радиатора и слушай докато развиваш :)

отделно, че не би трябвало да излети....
За долното иде реч, нали?
Ок, довечера ще се навеждам значи :lol:
Мисля, че ако имаше нещо запушено нямаше въобще да стига топла вода в нито един от случайте :?
А във връзването има ли проблем ?
null - специалист
А какъв е този "байпас" от картинката?
toxata - напреднал
Такава си е системата: двата щранга са байпаснати, незнам защо.
Сега е времето да вмъкна, че под плочките върви тръба, нещо като за "подово". Тя е навъртяна на S-ве, като по принцип не е прегъвана. Навиването започва от изхода на радиатора към щранга. Възможно ли е заради огъване да не може да се осъществи циркулацията?
Ето снимка на байпаса Изображение
Последна промяна от toxata на чет окт 28, 2010 4:52 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пуснаха парното, а до радиаторите не идва топло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: