Най - вълнуващия въпрос зимно време.
king82 - специалист
Въпро са ми е как се почистват кюнците между камината и комина на вградена камина,при положение че няма ревизионен отвор на повечето от снимките които съм виждал
Transporterr - специалист
"коминко" е възможен вариант :)
единак - специалист
И аз питах за същото преди време, защото силно ме интересува. Единственото обяснение/не казвам отговор или решение/ е, че тръбите са специални, от тънкостенна ламарина, които се нагряват много лесно и така се самопочиствали. Не знам доколко е вярно и въобще какъв е механизма на самопочистването. Мога да предположа само, че ако са тънкостенни се нагряват по-бързо и вероятно в някаква степен повече, разширението им е по-голямо и от там саждите се свличат някакси... Ма и сам не си вярвам.
Иска ми се да видя мнение от човек, който ползва такива тръби на печка/камина с водна риза вече няколко години.
От моя опит мога да кажа, че когато бях само с печка, без водна риза, чистих тръбите не повече от веднъж на сезон/нормални стандартни кюнци/. След като взех с водна риза - поне по 4-5 пъти...
Аз ползвам такива тръби,те са специални-гъвкави ,двупластови.Отвътре са абсолютно гладки и саждите принципно при нагряване на тръбата няма как да се полепят по нея .Но и цената им е по скъпичка от другите-60-70лв/л.м.

Тема "вградена камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: