• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Явно сме писали едновременно. Нямам нищо против да споделя, но може би ще се повторя защото съм писал доста подробно за всички "глупости" които направих през последните два отоплителни сезона в темата за Fer-P7.
rosso666 - специалист
Мисля че в тази тема пише много полезни неща за повишаване на КПД-то на котлите .
viewtopic.php?f=10&t=13260&start=20
КОлега ганев сега тук се зачетос и се сетих за една оптимизация на котела (бош-юнкерс).Дали е добра идея да се измисли една серпентина и да се сложи в първата камера на котела(точно над горелката,там където е предвидено за пълнене с дърва.)
А тръбите да минават над преградата между първата и втората камера и да излизат през малките странични отвори на котела.Тези отвори минават през водната риза и са били предвидени за допълнително вкарване на свеж въздух в котела(когато гори дърва и въглища.)НЕмога да посна снимки как точно си ги мисля нещата,та дано успееш да си го представиш.
n.ganev - майстор
Не мисля, че ще има кой знае какъв ефект тъй като в тази камера температурата не е много голяма. При тези котли се маха ламарината която е поставена над първата вертикална риза и така се удължава още малко хода на топлите газове.
rosso666 - специалист
Колега тази камера мисля че е най-гореща понеже там гори и пламъка...
Днес премерих газовете в комина(с капилярен термометър) около 110градуса при температура на водата ооло 63-65 градуса.
Тази серпентина искам да я сложа за да оползотворя горещия въздух който излиза неупотребен от котела.
n.ganev - майстор
Не знам.... Нека професионалистите си кажат думата, но според мен ако смъкнеш още тази температура / на димните газове / ще се получи един конденз в димоотвода, че не ми се масли. Това, че там гори пламъка не е гаранция че температурата е най-висока. Утре ако имам време ще измеря отново.
rosso666 - специалист
Аз с целия си акъл от бързане ... залепих сондата на термометъра веднага в кюнеца на комина .После се сетих че може да измеря и трите отделения на котела .... #-o
ДА дано някой по- разбиращ се поинтересува от въпроса ми и да си даде мнението ... дали ще се вдигне К.П.Д-то със допълнителна серпентина.
n.ganev - майстор
Имервал съм Т в отделните секции на котела. При Т=320-350гр. в средна секция измервам Тдимни газове=130гр. Тизх. вода=65гр. За сега е това и съм доволен.
filmatoplo - майстор
Спешно -някой монтирал ли е успешно пелетна горелка на Атмос комби (може и не комби) , ако отговора е Да -каква горелка . :wink:
filmatoplo - майстор
:? Брей все на мойте въпроси няма отговор :wink: .
Здравейте , нуждая се от съвет . Става дума за фамилна къща с площ около 340м2 и изградена инсталация от преди повече от 30 год. котела веднъж е подменян и сегашния е WOLF от 1994 г. с нафтова горелка системата събира ориентировъчно около 500 л вода , не успях да намеря документация за котела но мисля че е или 35kW или 56kW
. Търся оптимален вариант на качествена горелка и възможно нисък разход.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: