• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
димитар кисиов - специалист
bobi8008 написа:
Здравейте
Нов сам във форума
Искам да си сложа пелетна горелка ако може да ми помогнете с избора и колко киловата. В момента имам инсталация котле Дедитрих 34 кв, 8 алуминиеви радиатора. Бойлер 100л двойна серпентина. Живея в къща на два етажа. На етажа който отоплявам сека е 100 кв има вата и картон на тавана и ПВС дограма .
В момента миналата зима изгорих 5 тона въглища и 10 куб дъра и съм параджия омръжна ми.
Ако може помагайте какво да слагам
Благодаря
няма информация колко голям е другия етаж може да прочетеш из форумите и ако се спреш на конкретен модел да попиташ за него най важното е какви пелети ще гориш във твоя регион
bobi8008 - напреднал
Другият етаж и той е 100 кв но не го отоплявам пък и нямам намерение за сега.
Горелката ламборджини 13- 34 добра ли е.
Според вас колко тона ще ми трябват на сезон. Спрямо тово което сам горил до сега но дърва и въглища да ли като стойност ще е горе долу същото.
geniya - специалист
Поне 7-8 тона добри пелети.
LazarGanev - "Велик майстор"
geniya написа:
Поне 7-8 тона добри пелети.
Нищо чудно с тоя пистов болид :cool: . Между другото се продава един такъв комплект котел с горелка, с 2 вратички, бункер за 2500лв. Горелката е работила 1 година и 2 години на дърва. Някой ако проявява желание да се обади - ще го свържа
bobi8008 - напреднал
7- 8 тона не ли малко множко за 100 кв м
то така ще излезе доста скъпо отопление на пелети.
8 тона х 350 лв пелети това е 2800 лв на сезон та това е двойно поскъпо от колкото плащам сега на дърва и въглища. Нещо не се връзва.
LazarGanev - "Велик майстор"
Истината е, че тази горелка е прекалено голяма за 100м2, пък колко ще гори - ти ще ни кажеш на зима :wink:
Здр и аз също съм със горелка ватерленд и имам проблем със разхода за 30 часа изгори 4 чувалчета 60 кг и си мисля ,че е доста голям разход , нещо не мога да оправя настройките ,моля за малко помощ за настойките .
rosso666 - специалист
Аз пък съм с ерато втора генереция преработена за слънчогледови пелети с електроника на натутела и втора година никви проблеми със пелетите и горелката.последното което аднах е една клапа на вентилатора против обратен огън.на пет сезона още нагревателя не е сменян.

Прикачен файл

WP_20161113_18_22_38_Rich.jpg Това е 8киловата мощност
filmatoplo - майстор
Колега твоята горелка ли беше тази с допълнителния почистващ вентилатор ,прати някоя снимка или дай Линг към темата която е имало снимки. :)
rosso666 - специалист
Ми май е моята с моторче от микровълнова което задвижва бъркалка от неръждаема стомана задвижването е процентно на работата на шнека.а допълнителния вентилатор е стара прахосмукачка.

Прикачен файл

WP_20161113_18_27_22_Rich (2).jpg Тук температурата на фукса е 90градуса при температура на водата 70градуса.а температурата в първата камера е 220-40градуса
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: