• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
При горелките на Ерато е така, би трябвало и при Фероли да е така - при по-малка степен намалява и горивото, т.е.намалява времето за работа на шнека. За да си напълно убеден направи проба - изкарай маркуча от горелката и го сложи в една кофа и засечи колко пелети ще се съберат за 10 минути на пълна мощност и на половин мощност. За да не угасне горелката през това време може да и подаваш ръчно гориво
turistak - специалист
Днес за пореден път ми пренастроиха горелката Feroli, пак беше блокирала с любимата грешка A01.
Казаха, че май намало достатъен проток на въздух. мазето е 80м2, и долепен гараж 36м2, като гаража е с гаражни врати от тип летящо крило.
Гаражните врати хич не са уплътнени и 2 х 2.3 широки, 2.20 високи. Трябва ли да правя допълнителен отвор за въздух и с какви р-ри?

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (30.82 KиБ) Видяна 8387 пъти
turistak - специалист
Мдааа, пак настройки и пак задръстена тръба към горелката SUN P7 .

Тези хора ми взеха здравето :-) Последната весия е че комина нямал тяга - иноксова тръба ф160 с височина 7м.
Наклонът на иноксовата тръба в "котелното" на снимките по долу биха ли могли да създават проблем? Нали горелката има вентилатор?

Прикачен файл

DSC00139 (Small).JPG
DSC00139 (Small).JPG (28.91 KиБ) Видяна 8363 пъти

Прикачен файл

DSC00137 (Small).JPG
DSC00137 (Small).JPG (38.77 KиБ) Видяна 8363 пъти
sensi - специалист
Да споделя и аз за "развитието" на мойта горелка. За голяма почуда на колегата chrantov, след 10-на дни дойдоха монтажниците с газанализатор. Все пак имало такова чудо :-D . За целта ми пробиха комина за да вкарат сонда. От там измериха тяга на комина, изгорели газове, температура, КПД на котела, загуби. Всички тези параметри с принтер(има към комплекта) се разпечатаха за инфо да си го имам. Та донастройха горелката(регулираха клапата на въздуха). Установи се че температурата в комина е по голяма от необходимата и ме посъветваха да си го изчистя. Но проблема с целите и неизгорели пелети остава, Казах им го, ама и те неможаха да разберат от какво е това. Прикачам снимка на неизгорелите пелети и резултатите от газанализатора(лентата беше на привършване, та има едни червени ленти).

Прикачен файл

P1100900.JPG

Прикачен файл

pokazaniq gazometyr.jpg
pokazaniq gazometyr.jpg (98.05 KиБ) Видяна 8324 пъти
turistak - специалист
Явно се оказва, че искаме с трици маймуни да ловим... и накрая нас ни правят на маймуни :shock:

Тия евтини горелки, фероли, ерато и още нам си к'ви явно за нищо не стават, поне да не ги продават.

Интересно как се появяват тези неизгорели пелети в долната част на котела? Дали вентилаторът не духа като Змей Горянин и да ги издухва когато "паничката" е пълна? Като гледам количеството им не е за подценяване!!
sensi - специалист
Това количество е за 2 дни. И както се досещаш всичко се изхвърля. Иначе пепелта е много малко, няма и лопатка.
turistak - специалист
Какъв котел и горелка ползваш?
sensi - специалист
Виадрус У 22 - 29 kW и горелка на Ерато - GP 20+
turistak - специалист
sensi написа:
Да споделя и аз за "развитието" на мойта горелка. За голяма почуда на колегата chrantov, след 10-на дни дойдоха монтажниците с газанализатор. Все пак имало такова чудо :-D . За целта ми пробиха комина за да вкарат сонда. От там измериха тяга на комина, изгорели газове, температура, КПД на котела, загуби. Всички тези параметри с принтер(има към комплекта) се разпечатаха за инфо да си го имам. Та донастройха горелката(регулираха клапата на въздуха). Установи се че температурата в комина е по голяма от необходимата и ме посъветваха да си го изчистя. Но проблема с целите и неизгорели пелети остава, Казах им го, ама и те неможаха да разберат от какво е това. Прикачам снимка на неизгорелите пелети и резултатите от газанализатора(лентата беше на привършване, та има едни червени ленти).

Една идея ми хрумна за неизгорелите пелети! Така както изглежда на снимката, май имаш и овъглени - неизгорели докрай пелети

На каринката по-долу с червено съм показал къде мисля да сложа една метална решетка. Тя би трябвало да попречи да се издухват неизгорели пелети. Надявам се да не пречи на работата на горелката. При мен на 4-та степен изхвърчат пелети, които почти са изгоряли - въгленчета.

Решетката предполагам, че трябва да е телена http://www.pinkplusbg.com/images/isen7.jpg и най вероятно няма да има дълъг живот :-)

Прикачен файл

Mod Sun P7.JPG
Mod Sun P7.JPG (29.17 KиБ) Видяна 8276 пъти
filmatoplo - майстор
Може и да не е възможно , но може ли горелката да я наблюдаваш някак като гори -тоест да се види защо и как изхвърчат тия пелети кой и кое виновно :? .Насков не е споменавал за този проблем при фероли -пък и не изглежда нормално.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: