• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
doobref - специалист
[quote="Юлиян Петров"]Здравейте, да споделя и аз след монтажа на стайния термостат ефекта е по равномерна температура в помещенията но за съжаление със същия разход на пелети 50 кг. Задал съм му от 06:00 до 11:00 часа 22 градуса от 11:00 до 16:00ч. 20град. и от 16:00 до 23:00 ч 22град. от 23:00 до 06:00ч. 20град. аз ли бъркам някъде не знам имам чуството че когато термостата каже на горелката да спре доста бързо изтива водата от 60град. на 30гр. за около 20 мин. това нормално ли е ? Оставам с убеждението че комбинацията на горелка и Виадрус е голямо дърво :x искам да питам освен чугунените плочи които се редят в котела има ли още нещо с което да подобря ефективността му. Водата я държа на 60 градуса има ли някакъв чалъм с помпата сега е нагласена да се включва на 35 градуса. Благодаря на Лазар и Филма за насоките за свързването на стайния термостат.[/quote

При мене помпата включва и изключва на 50 градуса. Температура на горелката е 75 градуса. Когато достигне 62- преминава на модулация от 3 степен до първа степен. Така засякох,че разхода ми падна, а в помещенията е по-топло. По-бавно изстива водата в инсталацията, въпреки,че стайният термостат изключва горелката на 22 градуса в помещението, но в другите помещения поддържа указаната температура на термоглавата, защото продължава да върти водата до като падне на 50градуса..
rickk - специалист
искам да питам освен чугунените плочи които се редят в котела има ли още нещо с което да подобря ефективността му.
Ако не са сложени с монтажа на пелетната горелка, горещо препоръчвам да се поставяят. Удължават хода на димните газове, което трябва да доведе до намаляване на разхода на пелети (т.е. не димните газове не излитат направо през комина с висока температура)
Юлиян Петров - помощник
rickk имам ги плочите чудех се освен тях дали има още нещо което да се монтира за повишаване на ефективността? Ще пробвам да дигна температурата на помпата 55-56 гр. Моята горелка работи като на колегата doobref само че от 2-ра преминава на 1-ва степен
за контрол на помпата аз лично ползвам терморегулатор, който се продава пожелезарските магазини и по тези специализирани за парни инсталации, сиви на цвят. работят в диапазона 30-80 градуса, но хистерезиса е доста голям. въпреки това като изстине водата под определена температура /при мене настроен на 60 градуса - на толкова включва и изключва на около 55 градуса/ но после държи котлето топло и с малко достигам 60 градуса за да включи. Моя опит е при котре прити на върва /за сега/.
rosso666 - специалист
Колеги искам да ви питам колкл процента к.п.д. Им дават на тези виадруси.вчера с един приятел се за говорихме за котли и на неговоя турски чугунен (на твърдо гориво)му дават 96%,а ан моя юнкерс по книга е 86%.нали уж триходовите имали по-добро к.п.д.
filmatoplo - майстор
Каква му е марката на Турския чугунен котел :? едва ли е вярно , а твоя котел ако при 65 -70 градуса на подаваната вода , извади 80 градуса от димоотвода ще се доближиш до теоретичното кпд :wink: , или с други думи казано сега ако при 65-70 гр на подаваната вода в димоотвода излитат газове с температура 180-200 гр къде ходим :wink: .
n.ganev - майстор
filma, от два месеца при мен достигнах 130гр. на димни газове при 65гр. на котела на минимална мощност. Горелка Fer - P7, котел БОШ. За 5 мин. работа на 4ст. - разход 205грама пелети и след това преминава на първа степен и работи около 25-30минути и изгаря още 750-800гр. пелети. Следва почивка от порядъка на 1 - 2 часа. Дай съвет, а и не само ти да дерзая ли още? То и няма за кога - фиданките цъФнаха, виното свършва..... Абе ще обръщаме внимание на СК.
rosso666 - специалист
Колега филма... Кажи с какво да измеря тези газове?? Пробвах с обикновен термометър за измерване на водата по теъбите,но едва ли е миродавно.турския котел не си спомням каква марка е но мисълта ми е не би ли трябвало триходовите котли да са с по-високо к.п.д от обикновенните котли.освен с турболатор друго с какво може да се постифне по-ниска температура на изходните газове
rosso666 - специалист
Колега ганев ако имаш желание и вевме може да споделиш малко опит с твоя котел ,аз съм със същия
n.ganev - майстор
Тдимни газове е най миродавно да се измерват с термометър с изнесена сонда, която да се вкара в средата на димоотвода в близост от изхода на котела. До колкото ми е известно е добре тази сонда да бъде хоризонтално "вкарана" в димоотвода , защото в противен случай при отвесно "вкарване" се получава конденз и съответно некоректно измерване. Склонен съм да потвърдя последното, защото съм пробвал.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: