• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chrantov - напреднал
Ами това питам - ако някой знае такова уредче, да каже, за да ми спести ровене в нета... :cool:
Здравейте може ли да се включа и аз във изцяло мъжкия ви разговор за горелки и да споделя мойте наблюдения скромни до тук.Аз съм от скоро 2-2,5 месеца със Ferroli sun P7 в началото бях много разочарована и бях решила да я продавам не, че съм се отказала... мъжа ми беше избързал и купил 2т. пелети от производител в Цалапица / аз съм от Пловдив/ и няма и няма топлина във нашата къща от около 140 кв. със 10 радиатора и един бойлер който така и не пуснахме на парно / парно имам от 6 г./ на въглища а котела ми е Baykan-20kw работещ на дърва защото са излъгали мъжа ми ,че работи на въглища но ние нали сме Българи го подкарахме на въглища и му стопихме лагерите а той нали е Турски не се дава лесно.Та монтирахме ние горелката и изгорихме 2 т. пелети за нула време без да се стоплим сега сме на пелети от Баумакс има много топлина дори се наложи днес да намаля горивото и да увелича времето за почивка ,че беше 30* в къщи общо взето това са ми неволите сега остана да намеря вариант да не харчи толкова много гориво и може да се откажа да я продавам.Ако някой има вариант за помощ моля да го сподели.
LazarGanev - "Велик майстор"
Здравей Marianka,
твоят случай е още едно потвърждение какво голямо значение има качеството на пелетите. Нямам нищо против да има различни качества - все пак всякакви отпадъци трябва да се оползотворяват, но нека цените да са различни и то трябва да варират в сериозни граници. А не както сега - да използват незнанието на новите собственици и да им се набутват всякакви боклуци на почти същите цени, както и качествените.
filmatoplo - майстор
Още преди го казах че пазара ще отсее бързо некачествените пелети , само да не поскъпнат качествените . :wink: А що се однася до некачествените пелети , може да побъркат и най яката горелка и котел .По скоро обявявайте калпавите пелети във Фейсбук .
Аз съм на същото мнение Лазаре но уви има много недобросъвестни производители и дистрибутори и т.н. цената им е като на останалите пелети които масово се продават -320 лв. а на опаковката пише 4,8 kwh/kg а те не успяха да вдигнат 60* във котела и то при спрени два радиатора и бойлер ами така е но уви не можем да се преборим със недобросъвестните продавачи.Затова е добре, че има такива форуми където да споделяме опит , успехи и провали и да се учим от собствените си грешки и грешките на другите. :cry: ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ.
kok - специалист
Мариянке ние си ги споделяме работите тука ама няма кой да чете :lol: като стане проблемче и тогава се сещат :lol:
filmatoplo - майстор
И по весело ще става , едва от миналата зима се заговори за пелетите и неволите с тях , преди това бяха за газта . :lol:
Честита коледа на всички да сте живи издрави и много усмивки ви пожелавам през новата година
LazarGanev - "Велик майстор"
Честита Коледа и от мен! ПОжелавам Ви по-малко проблеми с пелетите и горелките :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: