• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Добър вечер на всички. Имам проблем с пелетна горелка GP 45 монтирана на котел Viadrus. При начално палене вади добър пламък, които изпълва камерата, но след достигане на 50градуса на котела и включването на помпата всичко се обърква. Започва да не топли изобщо и едвам държи 40 градуса в момента. Днес съм изчистил котела и горелката основно. Заедно с шнека и бункера сложил съм други пелети с които работи миналата година без грешка. Настройките са както от миналата година но не работи. Някакви идей защо? В краен случай ще търся сервиза на Ерато от които е закупена горелката и котела. Благодаря за оказаното съдействие.
filmatoplo - майстор
Някой трябва да я настрои ,далеч ли си от Бургас.
Добър вечер на всички. Да споделя първо какво се случва. Разглобих на ново горелката и установих че един кабел от потенциометъра за регулиране на мощността се прекъснал. Запоих го тръгна всичко нормално. Смених пак пелетите и всичко се оправи. С новите вдига до 60 градуса. Работи около час и си прави температура вътре 22 градуса. В последно време не мога да намеря едни и същи пелети да взимам само от тях и вероятно за това и не гори добре. Пожелавам веселие празници на всички и благодаря за оказаното съдействие.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като намериш - купувай повечко и си ти
чет дек 30, 2021 12:15 amLazarGanev написа:
Като намериш - купувай повечко и си ти
Мястото където се съхраняват събира около 5 до 6 тона. За една година заминават близо 4 или 5 тона.
Здравейте,
Имам горелка GP32sc - някой знае ли как се влиза в сервизното меню? Горелката не индикира грешка но преминава във финално горене самоволно при 45 градуса, въпреки че няма сигнал от термостата за изключване. Предполагам че е ограничена максималната температура до 45 гградуса но това може да се промени само във сервизното меню/
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: