• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo написа:
Какви бяха по марка и мощност. :?
котел-Boykan 20kw, горелка- Фероли 13-34,1 kw контейнер-190-200 кг.

Специално за мен това което ми харчи е много аз го направих със цел да гори постояннно и да не е много трудоемко защото само аз се занимавам със него но тази топлина която ми произвежда е малко за мен сега когато пиша това ми гори на 55* в котела а във стаята ми е 27* но разхода на гориво е: настроена е на 4 степен вентилатор -71, гориво -82 почивка на шнека 45 и контейнера ми е почти празен зареждан е във понеделник 16ч след обяд
kok - специалист
Има ли някой с котел Солитеч 4секции 23,2кВт и горелка GP20+/25 ?
filmatoplo - майстор
Солитех ли чувам - :) само ядове с този вид котел .
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, ама като е с горелка, котела почти няма никакво влияние - просто му се ползва топлообменника
filmatoplo - майстор
Точно това ме притеснява -че въобще не усвоява толината от пламъка тоя чугун , на този вид котли .Стоманения котел реагира по бързо на горелката , но котел произведен за пелети -с верикално поставен тръбен топлообменник с пружини в тръбите -хем за турболация , хем за почистване .Всеки друг -не и Солитех .
naskov - майстор
turistak написа:
Имам драматичен проблем с котел фероли GFG4 и горелка feroli

Шнека подава повече пелети от колкото горелката може да поеме.
Пелетите засядат в тръбата влизаща в горелката. По мое мнение тя е изработена много лошо, на вътрешният завой няма никакво закръгление - предпоставка за засядане на пелетите.
Хубавато на горелките Фероли е, че при тях могат да се настройват самоастоятелно около 15 параметъра включително и тези за времето на работа на шнека и времето за пауза между подаванията. Така, че тези параметри ако се настроят няма да имаш проблеми със задръстванията. Не е болка за умиране :)
filmatoplo - майстор
Знаех си че излишно е нагласена да праща повече от необходимото. :)
НИКОЛАИ БОЯНОВ - напреднал
Здравейте,колеги.Искам да попитам,може ли да си спретне човек една горелка сам,щото фабричните ми се виждат скъпи.Вярно че всяко удоволствие се заплаща (автоматизирания процес)ама кто чета тук се разкандардисвамда си купувам такава екстра. Гледах в ю тюб едно клипче,горелка от консервни кутии,вентилатор от парно,потенциометър за полулей,гори та се къса.Липсва само шнек,запалка,и електроника за управление.Нали затова е този форум, НАПРАВИСАМ.
filmatoplo - майстор
Браво ,за темата -направи сам пелетна горелка :) почни я и отвори специална тема .Само електрониката е сложното -поне за мен де , железата са лесни -друг пък ще каже че ела е по лесен -и ето ти готово .Има си малко оригинални части които да се ползват -там фото клетка и др.
mityom - специалист
така е елементарни за едни-сложни за други и с общи усилия ето самоделка
за фотоклетката няма проблем слага се готова схема ала направи си сам и готово
давай да отваряме темата, само кажете в кой раздел е =D>
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: