Най - вълнуващия въпрос зимно време.
armagedamian - специалист
valmet написа:
Налага ми се да купя някакъв бойлер,но хоризонтален.Има ли нещо вярно в това,че хоризонталните били по-некачествени от вертикалните-по-бързо се сдухвали?Без значение от марката.
Не!
Но по бързо смесват студената и топлата вода и създават усещане за по малък обем!
Ако можеш да сложиш вертикален бойлер,не слагай хоризонтален!
valmet - специалист
Благодаря колега,но мястото ми е ограничено.Бойлера е монтиран в тоалетната,която е малка.Сегашния е вертикален и е неудобство.Ще взема по-голям литраж,щом е такава работата.
Весели празници на всички!
Mega - специалист
Като за начало за няколко дни ми прави впечатление, че спрямо китайския бойлер от термопомпата изолацията на Дипломата е много по-зле! Китайския при 60 градуса вътре от вън е студен. Дипломата при 60 градуса на пипане от вън е леко топъл. И температурата пада доста. Около два градуса на час, което е малко срамно ;)
Smarin - специалист
Веднъж направих компромис по принуда (финансова) и взех 2 бойлера Дипломат със серпентина , единият е само на 2 посещения от техник , а другият вече го подмениха - след N на брои такива - извода за мен е никога вече Дипломат
armagedamian - специалист
lazo_2 написа:
Веднъж направих компромис по принуда (финансова) и взех 2 бойлера Дипломат със серпентина , единият е само на 2 посещения от техник , а другият вече го подмениха - след N на брои такива - извода за мен е никога вече Дипломат
Тогава не можеш да разчиташ на никой Български бойлер.Елдом(Новите Дипломати нямат серпентина все още) са най-добрия производител в България.Ако техните бойлери не ти харесват минаваш във висок ценови клас на чужди бойлери!
Smarin - специалист
armagedamian написа:
lazo_2 написа:
Веднъж направих компромис по принуда (финансова) и взех 2 бойлера Дипломат със серпентина , единият е само на 2 посещения от техник , а другият вече го подмениха - след N на брои такива - извода за мен е никога вече Дипломат
Тогава не можеш да разчиташ на никой Български бойлер.Елдом(Новите Дипломати нямат серпентина все още) са най-добрия производител в България.Ако техните бойлери не ти харесват минаваш във висок ценови клас на чужди бойлери!
Това , че един бойлер няма заводска серпентина , не означава , че неможе да се монтира допълнително (от теси съм по доволен , с два бойлера се случва следното изтича гаранцията протичат и ги изхвърлям , обаче никакви проблеми преди това )
PCL82 - майстор
Навремето някъде през края на 70-те дядо ми си е поръчал казан от 2,5мм неръждавейка. 80л. поместен във стандартен варненски бойлер (5см стъклена вата). Лошото е, че са ползвали черни електроди. Бойлерът е профилактиран и е годен и до днес. Не личи корозия да е дълбала заварките, само има ръждив прах по казана.

2 пъти се проби тръбичката за термостата на поцинкования фланец-сега съм го сменил с неръждаем.
armagedamian - специалист
lazo_2 написа:
armagedamian написа:
lazo_2 написа:
Веднъж направих компромис по принуда (финансова) и взех 2 бойлера Дипломат със серпентина , единият е само на 2 посещения от техник , а другият вече го подмениха - след N на брои такива - извода за мен е никога вече Дипломат
Тогава не можеш да разчиташ на никой Български бойлер.Елдом(Новите Дипломати нямат серпентина все още) са най-добрия производител в България.Ако техните бойлери не ти харесват минаваш във висок ценови клас на чужди бойлери!
Това , че един бойлер няма заводска серпентина , не означава , че неможе да се монтира допълнително (от теси съм по доволен , с два бойлера се случва следното изтича гаранцията протичат и ги изхвърлям , обаче никакви проблеми преди това )
Друже,работим и с Теси и с Дипломат и с Виком и с Матев.Всички рекламации на бойлери в региона минават през нас преди да стигнат заводите(Елдом,Теси,Виком,Матев)Имам много по широк поглед върху общия брой на брака за всички марки отколкото ти.Това ,че си ималнещастието да ти дефектират два варненски бойлера и от тогава са ти трън в очите,не значи че мнението ти е меродавно.И каква серпентина се продава за 200л.бойлер?!?!?И още как ще сравниш тези мижави серпентинки със заводски монтираните?А и как ще ги обезвъздушиш между другото?
И между другото ще ти кажа откровено че лъжеш.Няма такъв случай с бойлери на Дипломат,освен ако не си преродения Марко Тотев!
Smarin - специалист
valmet написа:
Налага ми се да купя някакъв бойлер,но хоризонтален.Има ли нещо вярно в това,че хоризонталните били по-некачествени от вертикалните-по-бързо се сдухвали?Без значение от марката.
проблема не е , че по бързо се сдухват , а в това , че топлата вода много бързо свършва
Smarin - специалист
Това , че един бойлер няма заводска серпентина , не означава , че неможе да се монтира допълнително (от теси съм по доволен , с два бойлера се случва следното изтича гаранцията протичат и ги изхвърлям , обаче никакви проблеми преди това )[/quote]
Друже,работим и с Теси и с Дипломат и с Виком и с Матев.Всички рекламации на бойлери в региона минават през нас преди да стигнат заводите(Елдом,Теси,Виком,Матев)Имам много по широк поглед върху общия брой на брака за всички марки отколкото ти.Това ,че си ималнещастието да ти дефектират два варненски бойлера и от тогава са ти трън в очите,не значи че мнението ти е меродавно.И каква серпентина се продава за 200л.бойлер?!?!?И още как ще сравниш тези мижави серпентинки със заводски монтираните?А и как ще ги обезвъздушиш между другото?
И между другото ще ти кажа откровено че лъжеш.Няма такъв случай с бойлери на Дипломат,освен ако не си преродения Марко Тотев![/quote]

Разбрал недоразбрал , тича да се пъчи , за кое лъжа ?

Тема "Новите бойлери на Diplomat" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: