Най - вълнуващия въпрос зимно време.
joro39 - специалист
и на мен ми предстои смяна на бойлер но сигорно ще е напрви си сам, в стария бойлер ще монтирам балон от нераждавейка 2мм ламарина и с две серпентини .
armagedamian - специалист
joro39 написа:
и на мен ми предстои смяна на бойлер но сигорно ще е напрви си сам, в стария бойлер ще монтирам балон от нераждавейка 2мм ламарина и с две серпентини .
Вие в Арманлийско сте фенове :2thumbs: Навсякъде другаде бих препоръчал да си купите нов ,но при вас :-D ...... Успех!
armagedamian написа:
Поставяш ме в неловка позиция :-D
Не мога да ти препоръчам бойлер понеже имам отношение и с трите фирми,които си споменал.И трите марки са добри.Елдом и Теси са най-добрите ни производители ,а новите Дипломат са на Фероли груп,които пък са втория най-голям производител на бойлери в световен мащаб.
Все пак Елдом пуска през април нов модел на 10 и 15л.бойлери под налягане и по думите на г-н Голодов(гл.инженер в Елдом) са с уникални показатели за топлозагуби.Абе по думите му са с три пъти по-добри показатели от настоящите модели.Ако можеш да изчакаш пробвай с този модел и на мен ми събуди интереса.
А иначе за най-добрите в бранша - Стибел Елтрон ,но там отиваме на друга планета(най-вече ценово).Умножението е по 5 и на горе :-D
Значи Дипломат Брависимо не е произведен от Теси, а от Фероли? Ако е така може би ще се насоча към този модел. Аз се съмнявах да не би да е Теси с друг кожух, понеже терморегулатора е отпред както на Теси, отпред има капак под който мисля, че има фланец и изобщо много ми заприлича на Теси.
Аз по принцип се бях насочил към Теси, но доста отрицателни отзиви четох за тях. И за Дипломат де. То явно на какъвто случиш това е - или хвалиш или плюеш. :) Най-добре ми звучи засега Дипломат /Фероли/.
Това което ми прави впечатлени е, че при едни и същи литри - 10 Елдом Класик е с най-голям външен обем. Това ме навява на мисълта, че техния бойлер ще има най-дебела изолация.
Теси пък ме привличат със стъклокерамичното си покритие. Не знам каква е разликата с емайлиран, но някакси звучи по-модерно :) Не знам дали всъщност не са две различни думички за една и съща /или подобна/ технология.
От трета страна щом Фероли са втория по големина производител на бойлери, би следвало да знаят как се правят ;)
И моя избор не е лесен, но както казах клоня за жалост не към родното производство.
Между другото в Баумакс гледах едни бойлерчета Регент 10 л. Пише че са италиански. На външен вид много приличат на Аристон. За тях някой да знае нещо?
joro39 - специалист
armagedamian написа:
joro39 написа:
и на мен ми предстои смяна на бойлер но сигорно ще е напрви си сам, в стария бойлер ще монтирам балон от нераждавейка 2мм ламарина и с две серпентини .
Вие в Арманлийско сте фенове :2thumbs: Навсякъде другаде бих препоръчал да си купите нов ,но при вас :-D ...... Успех!
копувал съм вашите префалени марки нераждавейка с ламарина 0.5 мм сигорно дето се цепят като весник и на 5 години нов хич не ми харесва :axe:
armagedamian - специалист
joro39 написа:
armagedamian написа:
joro39 написа:
и на мен ми предстои смяна на бойлер но сигорно ще е напрви си сам, в стария бойлер ще монтирам балон от нераждавейка 2мм ламарина и с две серпентини .
Вие в Арманлийско сте фенове :2thumbs: Навсякъде другаде бих препоръчал да си купите нов ,но при вас :-D ...... Успех!
копувал съм вашите префалени марки нераждавейка с ламарина 0.5 мм сигорно дето се цепят като весник и на 5 години нов хич не ми харесва :axe:
Напълно си прав :-D
Има проблем с неръждавейката ,но не е от дебелината.Цепи се от заварката има нещо общо с хим.състав на водата май :? И това само в определени части на страната.В шопско този проблем го няма.
armagedamian - специалист
belin написа:
armagedamian написа:
Поставяш ме в неловка позиция :-D
Не мога да ти препоръчам бойлер понеже имам отношение и с трите фирми,които си споменал.И трите марки са добри.Елдом и Теси са най-добрите ни производители ,а новите Дипломат са на Фероли груп,които пък са втория най-голям производител на бойлери в световен мащаб.
Все пак Елдом пуска през април нов модел на 10 и 15л.бойлери под налягане и по думите на г-н Голодов(гл.инженер в Елдом) са с уникални показатели за топлозагуби.Абе по думите му са с три пъти по-добри показатели от настоящите модели.Ако можеш да изчакаш пробвай с този модел и на мен ми събуди интереса.
А иначе за най-добрите в бранша - Стибел Елтрон ,но там отиваме на друга планета(най-вече ценово).Умножението е по 5 и на горе :-D
Значи Дипломат Брависимо не е произведен от Теси, а от Фероли? Ако е така може би ще се насоча към този модел. Аз се съмнявах да не би да е Теси с друг кожух, понеже терморегулатора е отпред както на Теси, отпред има капак под който мисля, че има фланец и изобщо много ми заприлича на Теси.
Аз по принцип се бях насочил към Теси, но доста отрицателни отзиви четох за тях. И за Дипломат де. То явно на какъвто случиш това е - или хвалиш или плюеш. :) Най-добре ми звучи засега Дипломат /Фероли/.

Това което ми прави впечатлени е, че при едни и същи литри - 10 Елдом Класик е с най-голям външен обем. Това ме навява на мисълта, че техния бойлер ще има най-дебела изолация.
Теси пък ме привличат със стъклокерамичното си покритие. Не знам каква е разликата с емайлиран, но някакси звучи по-модерно :) Не знам дали всъщност не са две различни думички за една и съща /или подобна/ технология.
От трета страна щом Фероли са втория по големина производител на бойлери, би следвало да знаят как се правят ;)
И моя избор не е лесен, но както казах клоня за жалост не към родното производство.
Между другото в Баумакс гледах едни бойлерчета Регент 10 л. Пише че са италиански. На външен вид много приличат на Аристон. За тях някой да знае нещо?
Значи си направил изводите за себе си.
Купувай смело,няма лоши продукти ... ама трябва и малко късмет :-D
doxr - напреднал
Mega написа:
Като за начало за няколко дни ми прави впечатление, че спрямо китайския бойлер от термопомпата изолацията на Дипломата е много по-зле! Китайския при 60 градуса вътре от вън е студен. Дипломата при 60 градуса на пипане от вън е леко топъл. И температурата пада доста. Около два градуса на час, което е малко срамно ;)
Здравей, колега,
Закупих и аз наскоро Бойлер Diplomat Excellence TDG 80 V - http://www.diplomat.bg/bg/​product/exce ... 34-37.html

За съжаление инструкциите се загубиха и сега имам следния казус:
Има функция "Антизамръзване" която не мога да изключа :(

Така сработва на 25/30'С и през деня, което не желая.

Моля за помощ/упътване
Предварително благодаря!
doxr - напреднал
Mega написа:
Колеги днес си купих от новите бойлери на Diplomat. Серия Excellence.
Изглежда много добре, цената не е много по-висока от другите. Емайлиран, 80 л. е 300 лв. Интересното е, че има часовник, разпознава дните от седмицата, може да се пусне да работи само на нощна тарифа. Отделно се контролира на каква мощност да работи. Има дистанционно управление (много не намирам смисъл в това ама...) Може да се програмира по дни и часове.


Прилгагам и снимки а повече инфо на тяхната страница:

http://diplomat.bg/product_details.pcgi ... d=572&cp=1
Някой може ли каже този знак под часовника, приличащ на лупа - какво значи?

Него не мога изключа :(
firediesel - специалист
А някой да има наблюдение на бойлерите на Сънсистем ? По-точно малките 100-150 литра с две серпентини.
batkotony - специалист
Преди два месеца се наложи да сменям бойлера и от многото избор се спрях на Дипломат-класик,80л.Всичко е наред,но ми прави впечатление голямата инертност на уреда за температурата,понякога го гледам и си мисля дори,че заяжда някъде незабележимо-стои на едно място по време на къпане например и след това изведнъж започва да пада доста бързо до по-ниска степен...Имам 50-литров на Теси,при него уреда отчита почти мигновено и доста плавно.Дали е повреда,да обръщам внимание на сервиза докато е време или така си работят?
Последна промяна от batkotony на пон окт 10, 2011 5:56 am, променено общо 1 път.

Тема "Новите бойлери на Diplomat" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: