• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Привет на всички,моя въпрос е свързан със това ,че си правя нова баня и не знам как да захраня лирата,и бойлера в банята,тръбите на радиатора в хола минават през долния етаж,от тях ли да взема или на отделен кръг?Ще съм благодарен на всякакви мнения!
syncho - майстор
Захрани я от най-безболезненото място.. т.е. от там от където ще ти е най-лесно да я прекараш тръбата и след това да я скриеш... в същност какъв е този бойлер и какво точно искаш да захраниш - серпентината му ли?
Серпентината на бойлера и лирата,само не знам дали става от тръбите,които отиват към другата стая,минават точно отдолу на банята.Тези майстори все заети,нищо не казват.Мерси за отзива!
syncho - майстор
Принципно стават да, но е добре да се види да не са някакъв малък диаметър и да изядат мощността за стаята. Добре е да се сметне хидравлично и да се види 1-во какъв диаметър върви отдолу и после с какъв диаметър да се захранят лирата и бойлера, за да има за всички.
Отдолу тръбите са Ф16,и мисля да ги подменя с Ф20 до където ще слагам тетка,за горе за банята,притеснява ме че няма да стига топлото до другата стая.Аз и котела ще сменям ама още не съм избрал какъв,предложете някакъв около 30КВ,гледах и Виадрус U 22C,или някакъв Турски,всеки ми препоръчва различен.Вашето мнение какво е?Искам някакъв нормален да ми върши работа,старият ми е правен,ама не става!Благодаря.
syncho - майстор
Тоя котел какво искаш да гори?
Дърва и въглища,спрял съм се на Виадрус U22C 30KW,изчислиха ми минимум 23.3KW това е без втория ми бойлер.И не знам дали ще мога да си го монтирам сам?Има ли нещо тънко по монтажа,ако не ще търся майстор?
filmatoplo - майстор
Карамфиле , за Виадруса иска майстор заварчик който да ти завари фланците на котела ,фабрично идва с -2 цола тръби -без резба .Ако имаш възможност си купи Де Дитрих , същия клас котел но по-хубав.
Днес гледах котел на Бош Солид 32 КВ мисля беше,добър ми се види,но нямаше в наличност.За турските какво ви е мнението,един приятел си купи някакъв Adarad и каза че бил много доволен взел го е за 1420лв.35 КВ.Ако някой има впечатления моля да сподели,че взе да застудява!
Никой ли няма мнение по въпроса?Помагайте!
  • 1
  • 2

Тема "Лира за банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: