trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Юли 31, 2014 7:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 322 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Яну 05, 2011 2:00 pm 
напреднал

Здравейте на всички коеги.Пускам тази тема с цел,вски да сподели мнение и опит за да си направим горелка на пелети.Мисля че не е невъзможно.Друг е въпроса дали ще излезе по евтино от фабричната,защото един колега сподели мнение че като се купят отделните компоненти които не може да си направим сами ще излезе по скъпо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 12, 2011 9:43 pm 
специалист
Аватар

кво стана бре някой няма ли да наснима някоя горелка и да даде размери на камерата,паничката и другите работи

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 3:49 pm 
специалист

здравеите аз сам нов в този форуом .изчетох доста от проблемите на горелките .поради една причина .да видя какви грешки допускам при направата на мота смоделка горека. до тук доста ми помогнахте .за сега използвам подрчни матириали направих горивната камера поставих винилатор .и я запалих подавам рчно в момента гори много добре но си трябва електроника за да подържа горенето.дал съм някои параметри да ми направят електроника .да се пали 8 м. да подава от 0.30 до прес 1м тека до 10м .и да се овиличава и намалява винтилатора. това ще ми е тестова ел. дкато изгадя нещата. да отбележа че всичко е 12в винтелатора и мотора за шнека са от кола и нагревателя за палене. като я пробвам тези дни ще пиша. но ме мотят с електрониката. ще опитам пък ако стане ще е добре. :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 4:38 pm 
специалист

ivan-avto написа:
здравеите аз сам нов в този форуом .изчетох доста от проблемите на горелките .поради една причина .да видя какви грешки допускам при направата на мота смоделка горека. до тук доста ми помогнахте .за сега използвам подрчни матириали направих горивната камера поставих винилатор .и я запалих подавам рчно в момента гори много добре но си трябва електроника за да подържа горенето.дал съм някои параметри да ми направят електроника .да се пали 8 м. да подава от 0.30 до прес 1м тека до 10м .и да се овиличава и намалява винтилатора. това ще ми е тестова ел. дкато изгадя нещата. да отбележа че всичко е 12в винтелатора и мотора за шнека са от кола и нагревателя за палене. като я пробвам тези дни ще пиша. но ме мотят с електрониката. ще опитам пък ако стане ще е добре. :idea:

Колега ако можеш сложи някоя снимка. Каква е горивната камера.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:06 pm 
специалист

sian написа:
ivan-avto написа:

Колега ако можеш сложи някоя снимка. Каква е горивната камера.

несъм правил снимки в момента няма и с какво .по на татак ще напрвя.просто еда търба около30см i 100ф.распробити равномерно дупки и върхо нея има ощтедна да насочва въздуха.гре доло каро печка на нафта само горивната камера умалена.

Последна промяна ivan-avto на Вто Фев 08, 2011 9:38 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 9:45 am 
специалист

mityom написа:
браво качи и снимките, а за електрониката - ще помагаме с каквото можем

трябват ми само малко параметри на пускане на пелетите прес колко врем пуска .и някои да каже кои са наи кфите палети . с които е патил да пробвам и със тях. и някои модел хубав. аз в момента пробвам с някакви русенски кото няма никакъв етикет

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 1:19 pm 
специалист

НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:
Здравейте на всички коеги.Пускам тази тема с цел,вски да сподели мнение и опит за да си направим горелка на пелети.Мисля че не е невъзможно.Друг е въпроса дали ще излезе по евтино от фабричната,защото един колега сподели мнение че като се купят отделните компоненти които не може да си направим сами ще излезе по скъпо.

Ето малко информация да видиш какво правят хората:
http://www.otoplenie.eu/php/statiq.html?id=272
Ако искаш може да я видиш и на живо при нас. Сигурно ще ти дойдат още идеи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 1:45 pm 
Аватар

Ето още малко инфо от едни други хора :)
тук са картинките http://www.forumhouse.ru/members/299394-albums5033.html и размерите
тук инфото :yawinkle: http://www.forumhouse.ru/forum136/thread82106.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 4:01 pm 
специалист

[quote="НИКОЛАИ БОЯНОВ]

Ако искаш може да я видиш и на живо при нас. Сигурно ще ти дойдат още идеи.[/quote] Да видя ама колко струва?[/quote]

Гледането, съветите и инструкцията на горелката не струват нищо- :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 4:25 pm 
специалист

НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:
:? хаха безплатен обяд няма.И защо ли ми намирисва на РЕКЛАМА.

Боянов, приемете го както искате. Аз не съм човек, който се бъзика с тук пишещите.
Решили сте да си правите горелка. Аз съм инженер и навремето сме разглобявали американски изделия, за да видим какво правят хората. Много добре знам ефекта от това да видиш нещо направено добре, а и уважавам мислещите и търсещи хора. Да Ви карам случайно да си купите горелката?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 5:02 pm 
напреднал

[quote="Bulgaria Therm"][quote="НИКОЛАИ БОЯНОВ"]:? хаха безплатен обяд няма.И защо ли ми намирисва на РЕКЛАМА.[/quote]

Боянов, приемете го както искате. Аз не съм човек, който се бъзика с тук пишещите.
Решили сте да си правите горелка. Аз съм инженер и навремето сме разглобявали американски изделия, за да видим какво правят хората. Много добре знам ефекта от това да видиш нещо направено добре, а и уважавам мислещите и търсещи хора. Да Ви карам случайно да си купите горелката?[/quote]
Е не колега, но така ми прозвуча (да видиш какво правят хората).Далеч съм от идеята да се конфронтираме,и ако може да помогнеш с нещо,моля заповядай.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 5:18 pm 
специалист

НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:
Bulgaria Therm написа:
НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:

Решили сте да си правите горелка. Аз съм инженер и навремето сме разглобявали американски изделия, за да видим какво правят хората. Много добре знам ефекта от това да видиш нещо направено добре, а и уважавам мислещите и търсещи хора. Да Ви карам случайно да си купите горелката?

Е не колега, но така ми прозвуча (да видиш какво правят хората).Далеч съм от идеята да се конфронтираме,и ако може да помогнеш с нещо,моля заповядай.

Поканата беше към тебе. Ще пипнеш, ще видиш и ще ти разкажа за тънките моменти, които научих от производителя. Така че, заповядай при нас.
Ето и един клип, който може да бъде полезен:
http://www.youtube.com/user/BulgariaThe ... FolVBOYTMQ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 5:30 pm 
напреднал

Bulgaria Therm написа:
Поканата беше към тебе. Ще пипнеш, ще видиш и ще ти разкажа за тънките моменти, които научих от производителя. Така че, заповядай при нас.
Ето и един клип, който може да бъде полезен:
http://www.youtube.com/user/BulgariaThe ... FolVBOYTMQ

Къде по точно,на Оборище36,Могилата10,или Бесарабия108?в София.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 9:12 pm 
специалист

Bulgaria Therm написа:
НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:

мисля че идеята бешее да си направиш сам .и да видим дали ще излезне по ефтино .и как ще работи .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 9:24 pm 
специалист

ivan-avto написа:
Bulgaria Therm написа:
НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:

мисля че идеята бешее да си направиш сам .и да видим дали ще излезне по ефтино .и как ще работи .

Преди да си направи нещо човек сам, трябва да види как са го направили хора, които си вадят хляба с производството на пелетни горелки. Какви са предимствата на подобен подход:
- не откриваш Америка;
- не губиш време;
- не губиш пари в погрешни опити;
- разбираш какви компоненти да търсиш;
- сравняваш различните конструктивни решения и дай боже, може да ти дойде много по-добра идея... Хайде да спра до тук. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 10:45 pm 
специалист

mityom написа:
сам-сам ама трябва да си инженер, иначе си трява малко "кражбалък" и споделяне на опит, щот тия дето правят горелки нямат само един човек дето им ги измисля
и талан си трябва и за едното и за другото .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 9:44 am 
напреднал

mityom написа:
сам-сам ама трябва да си инженер, иначе си трява малко "кражбалък" и споделяне на опит, щот тия дето правят горелки нямат само един човек дето им ги измисля

Напълно споделям, А колегата от България терм ме кани да сподели опит,пък не уточнява къде.А и едва ли ще даде подробности по устройството,това си е търговска тайна. Не би му се разминало,освен ако не е собственика,не мислите ли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 9:57 am 
специалист

НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:
mityom написа:

Напълно споделям, А колегата от България терм ме кани да сподели опит,пък не уточнява къде.А и едва ли ще даде подробности по устройството,това си е търговска тайна. Не би му се разминало,освен ако не е собственика,не мислите ли.

Боянов, писах ти, че те чакам на Могилата, 10, но май нещо е станало и не си го видял. Ето и телефона ми - 0888 505750. И за да няма никакви съмнения, аз съм собственика - Николай Беловеждов.
А що се касае до търговските тайни, с конструкцията на горелката запознаваме всички наши дистрибутори и хора, осигуряващи сервиза.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 10:37 am 
напреднал

Bulgaria Therm написа:

Боянов, писах ти, че те чакам на Могилата, 10, но май нещо е станало и не си го видял. Ето и телефона ми - 0888 505750. И за да няма никакви съмнения, аз съм собственика - Николай Беловеждов.
А що се касае до търговските тайни, с конструкцията на горелката запознаваме всички наши дистрибутори и хора, осигуряващи сервиза.

Адаш значи.Благодаря за поканата ще доида при първа възможност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 4:28 pm 
специалист

Нещо интересно.
http://www.allchinas.com/

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 322 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа