• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vrangelov - специалист
Здравей rosso666,
В предния си пост, като написах " една нова с различен механизъм на действие горелка, която няма нужда от почистване", имах предвид горелка "тип Грейко"(реторна горелка).
Виждам, че чрез оптимизации искаш да гориш по-нискокачествени пелети от предписаните от производителя на горелката, но според мен, не е това начинът.
По мое мнение нямаш много варианти. Или си намираш предписаните от Ерато висококачествни пелети, или си намираш горелка, създадена да гори пелети от по-нисък клас (или агро пелети), или (най-скъпият вариант) взимаш котел като на колегите s_s 1 и Christo от Троян.


Поздрави
rosso666 - специалист
КОлеги ето снимки до къде стигнах с направата на механизъм за разбъркване на пелетите:
Бъркалката е от 5мм жароустойчива стомана.Самото рамо е от 5мм неръждавейка.Направих ги така отделни за да може ако се наложи само бъркалката да се подмени.Сервомоторчето е изнесено отдолу на горелката само оста е вътре във въдоховода на горелката.
Още не съм направил ексцентрика който да задвижва цялото рамо.Него съм замислил да е от една Г-образна шпилка за да мога да регулирам по височина и дължина на рамото.
поздрави

Прикачен файл

DSC_0289.jpg

Прикачен файл

DSC_0290.jpg
DSC_0290.jpg (115.53 KиБ) Видяна 2641 пъти

Прикачен файл

DSC_0291.jpg

Прикачен файл

DSC_0292.jpg
DSC_0292.jpg (103.42 KиБ) Видяна 2641 пъти
rosso666 - специалист
Колеги ето как се справя бъркалката която сътворих.Лошото е че няма много голям ход и не може да обхожда цялата скара.Друг проблем е че бъркалката вкарва от пеепелта подд скарата.Имам идея да монтирам един мощен вентилатор който ще се пуска за да подпомогне чистенето при гасенето на горелката.
поздрави

Прикачен файл

DSC_0300.jpg
DSC_0300.jpg (89.71 KиБ) Видяна 2566 пъти
joro39 - специалист
дойде време и аз да покажа моята горелка на пелети слънчогледови
http://vbox7.com/play:efa4829fcc
filmatoplo - майстор
Жоре горелката ти е супер , някога когато смениш котела , всичко ще се оправи от към кпд , колегата Христов с Херца ще ни даде размери на топлообменника , предлагам ви идеята да си направите , тези които имате възможност такъв топлообменник с вертикални димогарни тръби и турболатори в тях , най якия топлообменник до сега .
rosso666 - специалист
Филме може и ти да споделиш на грейкото размерите(на котела).
А горелката изглежда наистина добра и солидна .ако сподели колегата с какви материали е направил горивната камера,сервомоторчетата от какво са ....ако има снимки от направата й ще е наистина интересно
joro39 - специалист
Прикачен файл:
20141024_200236.jpg
Прикачен файл:
20141024_192904.jpg
Прикачен файл:
20141024_192858.jpg
за съжаление нямам снимки от направата , много бързо стигнах до 4 то поколение :lol:
rosso666 - специалист
от къде (или как) си направи винтовете за шнека?Горивната камера от неръждавейка ли ти е или?????
joro39 - специалист
Прикачен файл:
61878960_1_800x600.jpg
61878960_1_800x600.jpg (83.57 KиБ) Видяна 2433 пъти
вземам ги готови 38 мми 68мм стоманизирана е серпентината ,горивната камера е от тръба 135 мм каквато намерих.
Бай Гого - специалист
Размина и се на старата пушка да гърби и тази зима.

Сколасах да съберем новата и да я пуснем в действие...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ksL7GEELHSs[/youtube]
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: